Jump to content

Yeni Aldığım Bilgisayar Donuyor.

yy1980
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar bugün yeni aldığım pc yarım saate bir donuyor sabahtan beri uğraşiyorum bir türlü çözemedim hangi donanımda hata var yardımınıza ihtyacım var yada iade edebilirmiyim. parçaları bunlardır. Intel Skylake Core i5 6500 3.20 GHz 6 MB LGA 1151p.  Asus H110M-C DDR4 2133mhz S+V+GL 1151 . HI-LEVEL 8GB 2133 DDR4 Samsung Chip . Dark Cobra 450W USB 3.0, 2 x 12cm Fan ATX 

Arkadaş yeni aldığım bilgisayar başlığı ile konu açmış sonradan ekleme çıkartma vs.gibi bir işlem olmadığını düşünüyorum.Yeni alınan PC'de donanımsal sorun olması düşük bir ihtimal olacağından ötürü,işletim sistemi arka plan hizmetleri ve uygulamalar ile ilgili bir kasma söz konusu olabileceği muhtemel.

İyi bir optimizasyon programı yükleyerek  [Advanced SystemCare / Glary Utilities] sisteminiz üzerinde ince ayar yapılandırmaları,disk birleştirmeleri,temizlik,gereksiz çalışan arka plan hizmetlerinin deaktif edilmesi vb. işlemleri yaparsanız sonuc elde edeceğiniz kanısındayım saygılar. :)

Hangi işletim sistemi kurulu?
Ekran kartı ned

şu anda win8 kurdum. win7 dendim 3 defa olmad 

Arkadaş yeni aldığım bilgisayar başlığı ile konu açmış sonradan ekleme çıkartma vs.gibi bir işlem olmadığını düşünüyorum.Yeni alınan PC'de donanımsal sorun olması düşük bir ihtimal olacağından ötürü,işletim sistemi arka plan hizmetleri ve uygulamalar ile ilgili bir kasma söz konusu olabileceği muhtemel.

İyi bir optimizasyon programı yükleyerek  [Advanced SystemCare / Glary Utilities] sisteminiz üzerinde ince ayar yapılandırmaları,disk birleştirmeleri,temizlik,gereksiz çalışan arka plan hizmetlerinin deaktif edilmesi vb. işlemleri yaparsanız sonuc elde edeceğiniz kanısındayım saygılar. :)

forjest ustam win7 3defa format denedim hata veriyor.wın8 de bir defa donuyor açıp kapatıktan sonra kurulumu tamamlıyor.tşk

Buyuk olasılık ile HDD kaynaklı duruyor.

hdd değilde sata soketleri olabilir benim basıma gelmişti hdd yi baska pc ye takınca calısıyordu benim pc ye takılınca pc felc oluyodu servise verdim sata soketlerin bozulmus dedi anakartı değiştirmek zorunda kalmıstım fabrikasyon bir hata olabilir malum formatta kurtarmıyomus aldıgın yere bir götür bence