Jump to content
crasadure

Multiboot Toolkit V2.3.0(multiboot System-uefi/legacy)

Recommended Posts

2 saat önce, _AyhaN_ yazdı:

- Fakat hocam wifislax'ın 64bit versiyonunu tek olarak usbye rufus ile yazdığım zaman sorunsuz açılıyor.

Rufus ile açıkcası hiç denememiştim wifislax'ı ancak genel olarak sorun yaratmıyor rufus.Oda sanıyorum uygulamaya birden fazla multi-os eklenmemesi ile ilişkili olabilir.Bu gibi sorunların giderilmesi için wifislax'ın son sürümünde değişiklik yapacaklar herhalde rufus'un yanısıra da,universal USB uygulamasıda önerilmekte.

• Changelog Multiboot Toolkit 2.1.1: (work-in-progress)
  1. Support Turkish Language (translate by tayfun akkoyun)
  2. Improve Grub2 Config, more powerful with auto scan menu (thanks to aguslr)
  3. (fix boot for Wifislax64 or some particular ISO unbootable on a real machine)
  • Like 2

sa arkadaşlar wim yöntemi ile Windows kurmanın başka bir versiyonunu tanıtacam isteyen bu şekildede kurulum yapabilir kendi oluşturmuş olduğumuz (Windows AIO 7,8,10 32x64 birleştirilmiş) klasörümüzdeki boot.wim ile install.wim dosyalarını usb mizin ntfs kısmı yani DATA olan kısımda sources veya WIM diye oluşturduğumuz klasörün içerisine atıyoruz gerisini izleyerek yapıyoruz

wim.gif

• Like 1

üstad  artık nt6 yöntemide eklendi,güzel.

bu yöntemle windows 7 uefi kurulum denedinizmi

yani

uefi win 7,8.1ve win 10 64 bit uefi kurulum yapabilecekmiyiz artık;?

@crasadure Hocam öncelikle bu güzel çalışma için teşekkür ederim. tip imaj dosyasından kurulum yapınca diğer kurulumdan farkı ne oluyor ayarları yapılmış bir şekilde mi kurulum yapmış oluyoruz?

10 dakika önce, sedbond yazdı:

@crasadure Hocam öncelikle bu güzel çalışma için teşekkür ederim. tip imaj dosyasından kurulum yapınca diğer kurulumdan farkı ne oluyor ayarları yapılmış bir şekilde mi kurulum yapmış oluyoruz?

aynen öyle oluyor herhangi bir kurulum yapmanıza gerek kalmadan hazır halde geliyor yalnız dosyaları tamamlamalısınız imaj sanırım boş hali şeklinde

• Like 1

2 saat önce, italyano43 yazdı:

üstad  artık nt6 yöntemide eklendi,güzel.

bu yöntemle windows 7 uefi kurulum denedinizmi

yani

uefi win 7,8.1ve win 10 64 bit uefi kurulum yapabilecekmiyiz artık;?

@italyano43

NT6 işlemi şu an sadece LEGACY sistemlerde sistem kurmak için kullanılabilen yöntem...LEGACY de sorunsuz kurulum oluyor UEFI de hala sorun var...bunu @karadurak arkadaşın sistem videolarında belirtmiş idim! NT6iso64.wim dosyası malesef EFI kısmında çalışmıyor! bu sorunu halledebilen olursa o zaman sorun kalmaz!

KM Multiboot' da NT6 sistemini anlattığım video: https://drive.google.com/open?id=0Bzo3jOl6oKiyVDduTlp2OUVQWmM

uefi olan isoları yine eskisi gibi rufus ile uefi ayarlı yazdırıp

bios uefi ayar ve diskpart uefi komutlarıyla kuruluma devam o zaman üstad...

25 dakika önce, italyano43 yazdı:

uefi olan isoları yine eskisi gibi rufus ile uefi ayarlı yazdırıp

bios uefi ayar ve diskpart uefi komutlarıyla kuruluma devam o zaman üstad...

WIM  yöntemini kullan! o çalışıyor,onda bir sıkıntı yok....ben WIM yöntemini kullanıyorum...video larımda bunu anlattım...bırakın RUFUS olayını...multiboot o zaman niye yapılıyorki?

Bu multbioot v2.1.0 versiyonda WIM yöntemi ile UEFI Bıos ve GPT disk biçimli  bir notebook'u bu sistem ile bizzat formatladım...NO PROBLEM  

2.1.1. Sürümü yayınlayacakmısınız,yani en son halini nt6boot falan ayarlı..

boş tib dosyasıda olur..

7 dakika önce, italyano43 yazdı:

2.1.1. Sürümü yayınlayacakmısınız,yani en son halini nt6boot falan ayarlı..

boş tib dosyasıda olur..

boş tib dosyası artık yayınlamayacağım arkadaşlar...video ları bakarak sistemi kurmanızı tavsiye ederim. çünkü  internet paketim buna yeterli değil..bunca video yu çekiyorsak herkesin sistemin nasıl kurulduğunu anlatmak için uğraştım...bundan sonra sizler videolar vasıtası ile bunu kendiniz yapabilmeniz lazım...hiç bir multiboot yapımcısı video yayınlamıyor...ben sırf herkes bir şeyler öğrenebilsin diye video çekiyorum..lütfen biraz sizler gayret gösterin..

Ben düzeltilmiş NT6iso64.wim ve NT6iso86.wim dosyalarını sitede yayınlayacağım...videoyu izleyerek dosyaları ilgili klasöre atarsanız NT6 yöntemi ile ISO larınızı hem UEFI hemde LEGACY olarak kurabilirsiniz!

Edited by crasadure
  • Like 2

NT6 yöntemi için gerekli olan Düzenlenmiş dosyalar ( NT6iso86.wim-Nt6iso64wim) konu başlığının olduğu ilk sayfaya eklenmiştir. bu dosyaları video 11 izleyerek nereye nasıl kopyalamanız gerektiğini anlarsınız. bu dosyalarla NT6 yöntemi ile hem UEFI hemde LEGACY kurulum yapabilirsiniz

Şu anda Multiboot Toolkit v2.1.0 ile işletim sistemi kurulumunda kullanabileceğiniz yöntemler ;

UEFI kısmında çalışan yöntemler:

• WIM Yöntemi
  • NT6 Yöntemi
  • WINSETUP ile Sistem Ekleme Yöntemi

LEGACY kısmında çalışan Yöntemler:

• WIM Yöntemi
  • NT6 Yöntemi
  • WINSETUP ile Sİstem Ekleme Yöntemi
Edited by crasadure
  • Like 1

1 saat önce, crasadure yazdı:

NT6 yöntemi için gerekli olan Düzenlenmiş dosyalar ( NT6iso86.wim-Nt6iso64wim) konu başlığının olduğu ilk sayfaya eklenmiştir. bu dosyaları video 11 izleyerek nereye nasıl kopyalamanız gerektiğini anlarsınız. bu dosyalarla NT6 yöntemi ile hem UEFI hemde LEGACY kurulum yapabilirsiniz

Şu anda Multiboot Toolkit v2.1.0 ile işletim sistemi kurulumunda kullanabileceğiniz yöntemler ;

UEFI kısmında çalışan yöntemler:

• WIM Yöntemi
  • NT6 Yöntemi
  • WINSETUP ile Sistem Ekleme Yöntemi

LEGACY kısmında çalışan Yöntemler:

• WIM Yöntemi
  • NT6 Yöntemi
  • WINSETUP ile Sİstem Ekleme Yöntemi

hocam emeğinize sağlık. bu 3 yöntemle 7-8,1-10 kuruluyor. ama xp nt6 ve winsetup ile kuruluyor değil mi ?

ben solidshare multiboot kullanıyorum solidshare sitesinin yaptığı wimle direk kuruyorum şimdiye kadar sorun çıkmadı hem uefi hem normal kurulum yaptım sorun yok gibi aslında onu siz bu işten anlayan arkadaşlar dahada geliştirebilirler

36 dakika önce, mondschein yazdı:

hocam emeğinize sağlık. bu 3 yöntemle 7-8,1-10 kuruluyor. ama xp nt6 ve winsetup ile kuruluyor değil mi ?

XP nin nasıl kurulduğunu video9 un 35.dakikasından itibaren anlattım...video 9 u izlerseniz anlarsınız...XP yi direkt ISO üzerinden kurulum yapabiliyoruz.

WINSETUP yada NT5 yöntemine ihtiyaç yok!

NT6 ve NT5 hakkında bilginiz yoksa şu video yu izleyin : https://drive.google.com/open?id=0Bzo3jOl6oKiyVDduTlp2OUVQWmM

39 dakika önce, mustafakarasan yazdı:

ben solidshare multiboot kullanıyorum solidshare sitesinin yaptığı wimle direk kuruyorum şimdiye kadar sorun çıkmadı hem uefi hem normal kurulum yaptım sorun yok gibi aslında onu siz bu işten anlayan arkadaşlar dahada geliştirebilirler

Bu multiboot sistemde WIM yöntemini sorunsuz kuruyor @mustafakarasan ! 

Kullanıcılar hangi multiboot sistemi kullanmak isterse onu  kullanabilir,bu tercih meselesidir! dikkat edin sistem yapımcısı ben değilim ama sistemi yapan kişi ile düşünce ve görüşlerimi paylaşıp daha iyiye daha güzele daha fonksiyonel yapıya nasıl ulaşabiliriz ona bakıyoruz

Bahsettiğin multiboot solidshare sitesi'nden Faruk ve İbrahim arkadaşların sistemidir; sistem yapımcısının yaptığı işi biz alıp nasıl burada modifiye edip yayınlayalım!

mesela İzmir teknik destek v5 konusunu ilk ben açmıştım; sistem yapımcısı @saybatli arkadaşımız ben yayınlamadan siz konuyu açmışsınız deyince yönetimden konu başlığını silmelerini rica ettim ve sildiler...

Yine @karadurak arkadaşın yaptığı KM Multiboot sistemi yapılırken Ben ,@oguzhan43 ve @karadurak üstad ve diğer katılımcılar ile hep birlikte sistemin artılarını ve eksilerini tartışıp daha iyiye daha güzele nasıl ulaşabiliriz  buna baktık!

Uzun lafın kısası eğer solidshare sitesi sahibi arkadaş burada sistemini paylaşıp kendi sisteminde değişiklik ve düzenlemeler yapmak isterse o zaman bizde kendi yorum ve düşüncelerimizi,isteklerimizi sistem yapımcısına iletiriz o da elinden geldiğince imkan dahilinde yapar! Onun dışında başkasının yaptığı üzerinde işlem yapmak ve yayınlamak etik değil ve doğru değildir! Bu hakka geçer!

Siz sisteminizden memnunsanız sorun yok...benim burada bu sistemi yayınlamamın esas sebebi, multiboot konusunda bilgisi olmayanlara videolar yoluyla neyin  nasıl yapıldığını anlatmak istedim...forumda bunu yapan neredeyse hiç kimse yok...bundan para da almıyorum...Bir eğitimci olarak okullarda öğrencilerin merak bile etmediği bu konuları burada merak edenlere anlatmak ve cevap vermek daha zevkli ve hoş oluyor! Eğer yakında @karadurak arkadaşımız sahalara dönerse onun projesi üzerinde yoğunlaşacağız ve o konu başlığını takip edip ona yardımcı olacağız...tabi o yapacak bizde yanlışları, eksileri artıları yorumlayacağız hep birlikte!Herhalde durum net anlaşılmıştır @mustafakarasan....İyi forumlar... 

• Like 3

@crasadure   Hocam elimde windows 7 esd olarak sıkıştırılmış iso var. Bunun içinde sources klasöründe install.esd dosyası var bunu wim yöntemi ile sources klasörüne .esd olan kısmı .wim olarak değiştirdim. Sanal makinede açılıyor. Başka bi bilgisayarda sorun yaşar mıyım acaba ?

1 dakika önce, _AyhaN_ yazdı:

@crasadure   Hocam elimde windows 7 esd olarak sıkıştırılmış iso var. Bunun içinde sources klasöründe install.esd dosyası var bunu wim yöntemi ile sources klasörüne .esd olan kısmı .wim olarak değiştirdim. Sanal makinede açılıyor. Başka bi bilgisayarda sorun yaşar mıyım acaba ?

uzantıyı değiştirmene gerek yok...WIM yöntemi esd uzantıyı da tanıyor :) 

• Like 1

1 dakika önce, crasadure yazdı:

uzantıyı değiştirmene gerek yok...WIM yöntemi esd uzantıyı da tanıyor :) 

Hocam bu konularda yeniyim biraz sorumu mazur görün :) 

bilgisayarını cc cleaner gibi bir programla temizleyip,bilgisayarını yeniden başlatmayı denermisin!  ben v2.1.0 ı kullarak video çektim...bende bu ekran hiç bir vakit gelmedi!yada siteden tekrar indirip denersen sevinirim!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By crasadure
      AIO BOOT Multiboot Sistem :
      AIO Boot Orjinal Site Linki :https://www.aioboot.com/en/
      AIO Boot Son versiyon Download Linkleri :
      AIO Boot v0.9.8.17(09.10.2018)
      AIO Boot Versiyonlar ve Yenilikler :
      AIO Boot ile Kurulabilen Paket Uygulamalar :https://www.aioboot.com/en/packages/
      AIO Boot sistem yapımcısına ait PE Sistem ve sisteme eklenmesi ile ilgili bilgiler :  https://www.aioboot.com/en/winpe-10/
      AIO Boot'a ait PE sistemleri indirebileceğiniz Link : https://drive.google.com/drive/folders/0B-o-S1Ld1ZTicXNOYkwyanpMWTA
      AIO BootTANITIM VİDEOLARI
      1- AIO Boot Tanıtımı( AIO Boot' a ait Sitenin Tanıtımı)   * AIO Boot'un özelliklerinin Tanıtımı   * AIO Boot'u indirebileceğiniz Linkler   * AIO Boot'a ait PE Sistem ve indirme adresinin tanıtımı
      2-  AIO Boot Kurulum Paket Ara yüzünün tanıtımı
      3-  AIO Boot'un USB Belleğe Kurulumu
      3.1-AIO Bootun USB ye Elle Kurulumu
      3.2-AIO Bootu Tek Partisyon olarak Flash Belleğe Kurma
      4- AIO Boot'u yeni versiyonları ile güncelleme
      5- AIO Boot menü arayüz seçeneklerinin tanıtımı
      5.2-AIO Boot menü arayüz seçeneklerinin tanıtımı-2
      6-  USB Bellekteki AIOCreator.exe ile AIO Boot'un özelleştirilmesinin anlatımı
      7-  AIO Boot ile Multiboot'a Win7-Win10 Ekleme/Silme
      8-  AIO Boot ile Multiboot'a IDE ve SATA XP Ekleme/Silme
      9-  AIO Boot'a ISO ve WIM den Kurulum Yöntemini Manuel Ekleme
      Video9 Ek Dosyalar: Dosyalar.rar   
       İşletim sistemlerini ISO ve WIM'den kurulum için gereken Module Dosyaları( WinSetup.ISO.Module_(ISO.method)_RS6-13.06.2019.7z || WinSetup.ISO.Module_(ISO.method)_RS6-13.06.2019_English.7z )
      10- AIO Boot ile Multiboot'a WINPE Sistemleri Ekleme
      11- AIO Boot ile Multiboot'a Antivirüs Live CD leri Ekleme
      12- AIO Boot ile Multiboot'a Backup & Recovery Yazılımları Ekleme
      13- AIO Boot ile Multiboot'a Special Pack Ekleme(Sergei Strelec,Hiren Boot CD)(Link)
      14- AIO Boot'a KMPE PE Projesini Manuel Ekleme
      14-2 : KMPE Projesini Grub4DOS a Ekleme
      KMPE İndirme Linki: KMPE PE Sistem  |  KMPE eklemek için Ek Dosyalar:KMPE_Dosyalar.rar
      15- AIO Boot'a DLC Boot u Special Pack olarak Elle Ekleme
      DLC_Dosyalar : DLC_Dosyalar.rar
      16- AIO Boot'a HK Boot 2017 'i Special Pack olarak Elle Ekleme
      16-2_AIO Boot'a HK Boot 2017 'i Special Pack olarak Elle Ekleme(Ek video)
      HKBoot2017 Dosyalar: HKBoot2017_Dosyalar.rar
      17- AIO Boot ile PXE Server ile Ağ üzerinden İşletim Sistemi Kurulumu
      Sistem yapımcısının bu konu hakkında paylaştıgı video linki :https://youtu.be/nwJJ86jpv6I    |   https://www.aioboot.com/en/network-boot/
      18-Wmware Virtual Box Kurulum ve Ayarları USB Boot Olayı 
      18.1 - Wmware Virtual Box 6.0 ın Virtual Machine USB Boot ile Çalıştırması Anında Oluşan hatanın giderilmesi
      19-AIO Boot'da Tüm Special Pack olan PE Sistemleri tek bir menü altında toplama (Menü-alt menü ekleme)
      Video19-Ek Dosyalar :AIO.rar
      20-AIO Boot'a Easy Recovery Essentional Paketlerini(XP-Win7-Win8-Win10) Ekleme
           Video20-Ek Dosyalar:Easy_Recovery_Essentional_Dosyalar.rar
      21-AIO Boot'da Partisyon Boyutlarını Minitool Partition Wizard ile Ayarlama
      22-AIO Boot'a Koon Boot Programını Ekleme ve Sifre Korumalı Windows Oturum Hesabını Koon Boot ile Acma
            Koon_Boot Dosyalar:Koon_Boot_Dosyalar.rar
      23- AIO Bootun Legacy BIOSa sahip Windows Boot Managera Eklenmesi
      24-AIO Boot'da Grub2 ve Grub4DOS Temalarını değiştirme
             Grub2_Grub4Dos_Dosyalar :grub2_grub4Dos_TemaDegistirme.rar
      25-AIO BOOT'da PartImageMapper ile FreeBSD ve pfSense Kurulumu
      26-AIO Boot un Harici Disk üzerine Kurulumu(Link)
      27-DLC Boot 2017nin Harici Diske Kurulumu(Link)
            Video27_Gerekli Dosyalar: DLC_Dosyalar1.rar
      28-DLC Boot 2019un Harici Diske Kurulumu(Link)
            Video28_EkDosyalar
      29_AIOBOOT ile Modifiye İsletim Sistemlerinin Kurulumu(Link)
      30-AIBOOT a Clonezilla Programını Entegre Etme (Fatih Projesi Etkileşimli Tahtalar için...)(Link)
      31-AIBOOT a Hiren Boot CD PE x64 v1.0.1 in Entegrasyonu(Link)
      32-DLC Boot 2019 v3.6 Build 190411 AIBOOT Multiboot a Kurulumu ve DLC Boot'un Tanıtımı(Link)
             Video32-Ek Dosyalar : DLC_2019 Dosyalar.rar
      33-AIOBOOT Multiboot Sisteme bootisox86.wim ve bootisox64.wim dosyalarının Entegrasyonu(Link)
      34-WIM Dosyalarını GImageX ile EDITLEME(Link)
      35-WIMBOOT Metodu ile WIM Dosyalarını Boot etme(Link)
              Video35_WIMBOOT GEREKLI DOSYALAR: video35_wimboot_files.rar
      36-WintoHDD Programı ile Windows İşletim Sistemi Kurulumu(Link)
      37-WinNtSetup Programı ile Windows Kurulumu(Link)
      AIO Boot Sistem Yapımcısına  Ait Videolar
      1- Install Grub2 on GPT disks without creating a boot partition  (GPT disk üzerinde Bir Boot partisyonu oluşturmadan Grub2 yi Kurma)
      2-How to install OS through Network boot (step by step)   (Ağ üzerinden İşletim Sistemi kurulumu)
      3-Boot Grub2 with Secure Boot using Shim and MOK Manager    (Shim ve MOK Manager 'ı kullanarak  Secure Boot açık iken Grub2 üzerinden Boot Etme)
      4-How to boot from USB in VMware Workstation in UEFI mode   (UEFI Modda VMware Workstation ile USB den Boot Etme)
      5-Install AIO Boot on multiple FAT32 and NTFS partitions  (NTFS ve FAT32 formatındaki çoklu Partisyonlara AIBoot'un kurulumu)
      6-Boot from GPT hard disk in Legacy BIOS mode    (Legacy Mod'da GPT Harddisk den Boot etme)
      7-Partition Image Mapper – Use partition images as real partitions    (Partition Image Mapper ile Pastisyon görüntülerini gerçek partisyon  gibi kullanma)
      8-How to install AIO Boot and update to its new version?   (AIO Boot nasıl kurulur ve yeni versiyona nasıl güncellenir?)
      9-How to Boot from USB in Wmware workstation in UEFI Mode(UEFI Modda Wmware workstation programında USB den  nasıl Boot edilir?)
      10-Methods to install Windows from WinPE (WinPE üzerinden Windows kurma Metodları)
      11-Clover Boot Disk – Create macOS High Sierra bootable USB from Windows 
      12-CREATE FREEBSD BOOTABLE USB FROM WINDOWS WITHOUT DATA LOSS
      13-How to install macOS High Sierra on VMware Workstation  (Wmware Workstation üzerinde macOS High Sierra nasıl kurulur)
      14-How to install Clover Bootloader on USB from Windows and Linux(Clover Bootloader Windows da USB ye nasıl kurulur)
      15-How to boot from USB in VirtualBox
      15-Methods to install Windows from WinPE
      16-Install Grub2 on USB and HDD from Windows(Grub2'yi Windowstan USB ve Harici Disk Üzerine Kurma)

@forjest kullancısı tarafından çekilen tanıtım videoları:
      https://www.youtube.com/watch?v=v7T8P7Db1bM
      https://www.youtube.com/watch?v=u1OUHy87nmI
      @awengers44 kullanıcısı tarafından çekilen tanıtım videoları
      https://youtu.be/4McdPBCLS8Y
      https://www.youtube.com/watch?v=4McdPBCLS8Y&t=68s 
      https://www.youtube.com/watch?v=GVmI4DCKrxs
      https://www.youtube.com/watch?v=AFU0CNwQa44
      Konu Başlığı Altındaki Sayfalardaki Bazı Onemli Açıklamalar

• By EgeGrkn
      Kokteyl Edition İşletim Sistemleri
      Doğru düzgün, adam gibi, sorunsuz ve hatasız bir işletim sistemi. Bu saydıklarım bir çok yayıncı ve firma tarafından tercih edilmesinin sebeplerinden sadece bazıları. Kurulumdan sonra bin tane işlem gerektirmeyen, orasında burasında çer çöp olmayan, windows update'i tek adam akıllı çalışan performanslı, güvenilir ve hatasız tek işletim sistemi. Bir tek bu forumun değil, internet üzerinde en çok görüntülenen, beğenilen, yorum alan ve en çok indirilen işletim sistemi. 2013 yılından beri yaptığım güvenilir editlerin, araştırmaların ve kod çalışmalarının sonucu. Abuk subuk derleme ayarlarla yapılmamış, her windows güncellemesinden sonra araştırılarak gereksiz kodlar çıkartılmış ve gerekliler ile donatılmış bir işletim sistemi ve kokteyl yazılımı. Günde en az 25ö.m ve 3+ firma tarafından özelleştirilmiş işletim sistemi ve kokteyl yazılımı siparişi almamın tek sebebi, bu işletim sistemi ve kokteyl yazılımının daha iyi bir benzerinin olmamasındandır. Konulardaki yorumlar sahte kullanıcılardan veya benim spam mesajlarımdan değil gerçek kullanıcılardan gelmektedir. Kodlarını copy/paste ile değil her bir noktasını virgülünü anlayarak araştırarak yazdığım Kokteyl ile sorunsuz güçlendirilebilen en iyi işletim sistemine hoşgeldiniz!

Ekran Görüntüleri (GIF 1809'a Aittir.)
      Fazla Söze Gerek Olduğunu Düşünmüyorum, Bütün İnce Ayarlar Ve Diğer Herşey Resimde Açıklandı...
      Please login or register to see this link.       -      Please login or register to see this link.
      Windows 10 LTSC 2019 - Kokteyl Edition
      (LTSC'nin yeni sürümü 2023 de geleceği için 1809 sürümü kullanıldı.)
      Please login or register to see this link. - Please login or register to see this link.
      Windows 10 Pro 1903 - Kokteyl Edition
      Please login or register to see this link. - Please login or register to see this link.
      Windows 10 Home 1903 - Kokteyl Edition
      Windows 7 Enterprise - Kokteyl Edition
      Please login or register to see this link.
      Soru Sormadan Önce Please login or register to see this link. ı Okuyunuz
      EKSTRA AÇIKLAMALAR

• By mephistooo2
      Windows boot olduktan sonra otomatik olarak install.wim dosyasını arıyor...

Windows sürümlerinin bulunduğu ön izleme resimleri bir önceki Windows 10 konumdan alıntıdır. Maksat sadece içerdiği sürümleri göstermek içindir.
      Windows 10 AIO 19H1 v18362.175'e güncellenmiştir.  (Güncelleme Tarihi: 12.06.2019)
      Windows 7'den bildiğimiz hem UEFI hem MBR uyumlu 32 ve 64 bit sürümlerin dahil olduğu AIO çalımaları UEFI sıkıntısından dolayı Windows 10 için yapılamıyordu.
      Normalde 32 ve 64 bit sürüm Windows 10 versiyonları UEFI veya MBR olarak multiboot çalışmaları sayesinde kurulabiliyor, ancak sadece Windows kurulum dosyaları kullanılarak bu yapılamıyordu.
      Windows 10 için mevcut AIO çalışmaları sadece MBR uyumludur, UEFI uyumlu değildir.
      İş yerindeki Tekniker arkadaşımın isteği üzerine hem UEFI hem MBR uyumlu Windows 10 için AIO çalışmasına başladım ve  UEFI desteği de sağlamak için 3 günden beri araştırma yapıyorum ve nihayet halledebildim.
      Şu ana kadar internette UEFI ve MBR uyumlu Windows 10 AIO çalışması belki de vardır ama ben rastlamadım, sanırım ilk kez TNCTR'de yayınlanıyor.
      Son sürüm güncel Windows 10 AIO ISO içeriği aşağıdaki sürümlerden oluşmaktadır.
      Windows 10 Home x86 & x64
      Windows 10 Pro x86 & x64
      Windows 10 Home Single Language x86 & x64
      Windows 10 Pro Education x86 & x64
      Windows 10 Pro for Workstations x86 & x64
      Windows 10 Education x86 & x64
      Windows 10 Pro Single Language x86 & x64
      Windows 10 Enterprise for Remote Sessions x86 & x64
      Windows 10 Enterprise x86 & x64
      Windows 10 IoT Enterprise x86 & x64
      Tüm sürümlerde (x86-x64bit) NetFramework v3.5 entegre edilmiştir. 
      UEFI modunda sadece x64 sürümü yüklenmektedir. MBR'de ise x64 veya x86 tercihinde bulunabilirsiniz...
      Çift katman DVD'ye yazıp kullanabilirsiniz, ancak benim tavsiyem Rufus ile en az 8 GB'lık bir USB'ye yazdırmanız olacaktır.
      USB üzerinden kullandığınız takdirde ileriki zamanlarda Windows 10'un yeni versiyonu çıktığında 64 ve 32 bit sürümlerinin sadece install. wim dosyalarını değiştirmeniz de yeterli olacaktır.
      Ancak kesinlikle boot.wim dosyalarını değiştirmeyin. Aksi takdirde çalışma tamamen bozulur.
      Windows 10 AIO EFI&MBR ISO  Doğrulama Değerleri:
      Dosya Adı : Windows 10 AIO 19H1 v18362.175 EFI&MBR.iso
      CRC-32       : 5b1d4d44
      MD4             : f10c226299b90445a778dd1386f6f593
      MD5             : a9685eda0456095c3ae42fada86742ae

Windows 10 AIO EFI&MBR ISO indirme Linki:

Aktivasyon için lütfen KMS & Dijital & Online Aktivasyon Suite konumu ziyaret ediniz

Bu sistemi AIOBoot sistemine entegre etmek isteyenler @crasadure üstatın video anlatımını izleyebilirler:

• By MOTUN
      Windows 7 Sp1 Aio X64 ESD Mayıs 2019
      ISO Dosyasındaki Sürümler (6 adet):
      * Windows 7 HomeBasic SP1
      * Windows 7 HomePremium SP1
      * Windows 7 Professional SP1
      * Windows 7 Ultimate SP1
      * Windows 7 Enterprise SP1
      * Windows 7 Professional Vl SP1
      * .Net Framework 4.8 Final ve güncellemesi tüm sürümlere entegre edilmiştir.
      * .Net Framework 4.8 i kullanmak istemeyenler program ekle-kaldırdan kaldırabilirler!
      * Yükseltme, telemetry ve Defender güncellemesi eklenmemiştir!
      * Eklenmeyen güncellemeler ile bilgi için buraya göz atınız:
      * Elle kurulum ve yükseltme dosyaları isodan silinmiştir. Temiz bir format atınız!
      * Ayrıca her ay çıkan "Aylık Kalite Toplaması" eklenmemiştir! 
      Yüklemeyin de bence, içerisinde telemetry vs. barındırmaktadırlar!
      * ESD sıkıştırma ile install.wim'in boyutu düşürülmüştür.Windows 10 boot dosyaları kullanılmıştır.
      * UEFi desteği kendiliğinden vardır. Boot dosyaları Win 7 ye benzetilmiştir.
      * Yukarıda belirtilenler haricinde eklenen ya da silinen yoktur.
      NOT: Masaüstü geldikten sonra sistemi yeniden başlatın, böylece setupcomplete.cmd ile eklenen iki güncellemenin kurulumu tamamlansın.
      * ISO MD-5 : 5FF91D209C156E23E56E21CB9B9A2FA1
      * ISO SHA-1: 7717AE36F718D504FDF21CEB6B346653F19A7C3A
      İndirme Linki: Please login or register to see this link.
      Kurulum Görüntüleri:

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...