Jump to content

Recommended Posts

asil111, 3 saat önce yazdı:

hacı @forjestustad bu kullandığın linux  hangi Linux bende istiom bunu  :)

O kadar çok linux dağıtımı ile video çekti ki benimde fikrim kalmadı :D Kendisi cevaplar.

• Like 1

forjest, 30.04.2021 - 00:14 yazdı:

VLC Player'daki özelliklerin yarısı dahi yok, ancak pot player tabiki media formatları vs. geniş özellikleri modern arayüzü vs. sollayabilir.dediğim gibi vlc'deki geniş özelliklere sahip şu ana dek farklı bir video oynatıcısı görmedim bu benim düşüncem yanılıyorda olabilirim. :) 

Valla hocam bu konuda C media playeri tek geçerdim fakat ses problemi var ayar çeksen dahi düzelmiyor eskiden takılmıyordu artık takılıyor düzenli güncellenmiyor.Potplayeride kullandım vlc kadar seri hızlı çalışmıyor sadece modern arayüzü var bana sadece video oynatsın sesi 200 yapabilsin hızlı açılıp bana yeter dönüştürmeye gerek yok.Dosya türlerinin dönüştürmesine gerek yok.Altyazı bilmem ne oynatmasınada gerek yok cmediaplayer gibi hızlı açılan sıkıntısız çalışan sesi 200'e alınca patlamayan bir oynatıcı biliyorsanız söyleyin onu kullanalım.Gom player'i beğenmiyorum.VLCden memnun gibiyim ama büyük boyutlu dosyalarda pcyi kasıyor gibi cmediaplayerde hiç olmuyordu.

Edited by SoNKraL_
  • Like 1

SoNKraL_, 14 dakika önce yazdı:

.VLCden memnun gibiyim ama büyük boyutlu dosyalarda pcyi kasıyor gibi cmediaplayerde hiç olmuyordu.

Hocam bende eskiden KMplayer den şaşmazdim eski sürümü çok kaliteliydi.. Yeni sürüm deki spam ile bozdu kendini.. Bende 5 yıldır VLC player kullanırım halen de öyle üzerine yok.. Alt yazı konusunda ve 4k videoda sıkıntısız açıyor.. Eğer takılma kasma lag yapıyor sa sizn pc sisteminizden dolayıdır işlemci yetersiz kalıyor olabilir.. Malum yeni HD filmler işlemciyi sömürüyor.. Yani sıkıntı programdan olacağını sanmam. 

İsterseniz Kmplayer in eski sürümünü size verim indirip deneyin 

Please register to see this content.

Edited by bozart
  • Like 1

Sound vb. anlamda orijinal alt yazılı film izleyenler için ve otomatik hızlı bulmasıyla popüler olan BSPlayer bu kapsamda tercih edilebilir. all in one mantığında vlc player genel olarak hala dünya üzerinde linux,mac ve windows platformlarında yaygın olarak kullanılan media oynatıcısı olarak kullanılmakta. Yoksa bir dünya media player oynatıcısı var biri diğerinden farklı ya da özellikleri değişik vs. bizim gibi düşünenler için macera aramaya gerek yok. Çin atasözü derki "işini görüyorsa eğer,gerisi teferruhattan ibaret." :) | Vlcmedia player harika aynen devam.

asil111, 8 saat önce yazdı:

hacı @forjestustad bu kullandığın linux  hangi Linux bende istiom bunu  :)

Bu eski sürüm macbuntu arayüzü ancak macbuntu linux işletim sistemleri ve diğerleri için forum içerirsinde açtığım konu üzerinden inceleme yapabilirsiniz. :) 

Kaynak linkler | Forum içi linkleridir:

-> https://www.tnctr.com/topic/820075-linux-dağıtımlarım-2021-ubuntumacbuntuwinbuntu/

-> https://www.tnctr.com/topic/391112-macosx-benzeri-linux-işletim-sistemleri-2021/

++ YouTube üzerinde yerli yabancı youtuber'ların tanıtım videoları , BigSUR arayüzüyle gelen yeni yapısı ++

-> 

Grameradam, 44 dakika önce yazdı:

Murat, güncel bir flash paketi paylaşabilir misin? (Artık gereksiz olan paketleri içerikten çıkartarak)

Internet Download Manager 6.38 Build 23 Final Türkçe | 

PureFlat2021 tema varsayılan | Ömür boyu lisanslı! | Güncelleme ve fake ekranlarından arındırıldı! :) 

Os3iwx.png

Güncellenme tarihi: 5 Mayıs 2021

• Like 2
  • Thanks 1

Grameradam, 1 dakika önce yazdı:

Flash paketi rica etmiştim ama bu da iyi oldu tabii ki. Teşekkürler. 

Rica ederim hocam.

Flash paketi içerisinde işe yaramayan veya sistemde artık işlevini yitirenleri çıkarttım. Çıkarılanlar Adobe flash playerlar,Shockwave içerikleri. Kalanlarda adobeAIR,Microsoft silverlight + Java programlarını ekledim sadece. Şu an için günceller. Farklı bir istek olursada eklenebilir aslında, paket içerisinde bat dosyası mevcut paket ve parametresi eklenerekte ayrıca derlenebilecek yapıda şimdilik iş görür diye düşünüyorum. :) 

• Thanks 1

bozart, 7 saat önce yazdı:

Hocam bende eskiden KMplayer den şaşmazdim eski sürümü çok kaliteliydi.. Yeni sürüm deki spam ile bozdu kendini.. Bende 5 yıldır VLC player kullanırım halen de öyle üzerine yok.. Alt yazı konusunda ve 4k videoda sıkıntısız açıyor.. Eğer takılma kasma lag yapıyor sa sizn pc sisteminizden dolayıdır işlemci yetersiz kalıyor olabilir.. Malum yeni HD filmler işlemciyi sömürüyor.. Yani sıkıntı programdan olacağını sanmam. 

İsterseniz Kmplayer in eski sürümünü size verim indirip deneyin 

Çok hızlı açtı hocam en ufak kasma yok Allah razı olsun cmediadan sonra ilaç gibi geldi :)

• Thanks 1

Startisback AIO 2.9.12-2.1.2-1.7.6 Final
Windows 10 - Windows 8.1-8 işletim sistemleri başlat menüsü.
Bilgi: Güncellemeler kapalı ve optimizasyonlar tanımlı şekilde sisteme uygun olanını kurar.Ekstra başlat butonlarıda ilaveli.

Katılımsız Zip'li Şifresiz. W10/8.1-8  (32/64 bit.)

Spoiler

Osth1b.png

Güncelleme tarihi: 5 Mayıs 2021

• Like 1
  • Thanks 2

forjest, 2 dakika önce yazdı:

Startisback AIO 2.9.12-2.1.2-1.7.6 Final
Windows 10 - Windows 8.1-8 işletim sistemleri başlat menüsü.
Bilgi: Güncellemeler kapalı ve optimizasyonlar tanımlı şekilde sisteme uygun olanını kurar.Ekstra başlat butonlarıda ilaveli.

Katılımsız Zip'li Şifresiz. W10/8.1-8  (32/64 bit.)

İçeriği Görüntüle

Osth1b.png

Güncelleme tarihi: 5 Mayıs 2021

bunu paylaşınca win8 kullanıyormuşum gibi hissettim bi an forjest baba : )

Shadowscape, 5 dakika önce yazdı:

bunu paylaşınca win8 kullanıyormuşum gibi hissettim bi an forjest baba : )

Windows 8 çıktığında,ben bir başlat menülü,bir çalışma yapmıştım. O zamanlar büyük eksiklikti bizim için çok garipsemiştim bu sistemi. Windows 7'den sonra çıkan tüm sistemler ne yazıkki hüsrana uğrattı büyük kullanıcı kitlelerini bizleride diyebilirim. Ancak ne varki , alışmak zorundayız yeniliklere gelişmelere her ne kadarda kötü olduklarını bilsekte windows kapsamında bu_tekelleşme bizi bu tarz 3.party uygulamaları kullanmaya teşvik etmekte bilindiği üzere değerli kardeşim. :)

Eskiden yeniye işletim sistemleri ve ofis uygulamaları için

Spoiler

forjest, 2 dakika önce yazdı:

Windows 8 çıktığında,ben bir başlat menülü,bir çalışma yapmıştım. O zamanlar büyük eksiklikti bizim için çok garipsemiştim bu sistemi. Windows 7'den sonra çıkan tüm sistemler ne yazıkki hüsrana uğrattı büyük kullanıcı kitlelerini bizleride diyebilirim. Ancak ne varki , alışmak zorundayız yeniliklere gelişmelere her ne kadarda kötü olduklarını bilsekte windows kapsamında bu_tekelleşme bizi bu tarz 3.party uygulamaları kullanmaya teşvik etmekte bilindiği üzere değerli kardeşim. :)

Eskiden yeniye işletim sistemleri ve ofis uygulamaları için

İçeriği Gizle

Katılıyorum sana . Başlat menüsü geri geldiğinde hepimiz sevinmişizdir. Çünkü alışılmışlık var. Onun dışına çıkamıyoruz maalesef. Zaten başlat menüsü olmamasıda saçma geliyor bana :)

• Like 1

Shadowscape, Şimdi yazdı:

Katılıyorum sana . Başlat menüsü geri geldiğinde hepimiz sevinmişizdir. Çünkü alışılmışlık var. Onun dışına çıkamıyoruz maalesef. Zaten başlat menüsü olmamasıda saçma geliyor bana :)

w8 ve sonrası çıkan tüm işletim sistemleri touchpad kullanım alışkanlıkları ve cihazlara yönelik geniş bir eko sistem oluşturma mantığıyla ve hareketle bu sürümlerle yola devam edildi. Tam manasıyla bir desktop kullanım ortamına sahip işletim sistemleri değiller temeline bakıldığında esasen. Ne varki kılıfına uydurmak için bir şekilde ek ilave çeşitli fonksiyonlar eklenerek bu varyasyonlarla sistemlere açık opsiyonel şekilde düşünülerek kullanıcıya imkan sağlanıldı. Her iki durumda da,tabletler,tablet pc'ler bu formlarda olan cihazlar laptop desktop pc'leride kapsayacak şekilde yol alarak hala ilerlenmekte. Başlat menüsüz kesinlikle bir sistem rahat kullanılamazdı. Zaten insider,beta sürümleriyle bir çok düzenlemelerle şikayetlere dayalı şekilde başlat menüsüne benzerliliği bir daha arttırdılar metro applicationlarıda minimize ederek buraya konumlandırdılar. sistem günden güne biraz daha desktop formuna ulaştı tam olmasada. :) 

• Like 2

F-Secure Freedome VPN 2.41.6817 | 

Katılımsız

Bilgi: 5 Günlük trial sınırsız kullanım deneme sürümüyle kurulur.Başlat menüsünden resetleme ile sürekli kullanılabilir resetleme eklenmiştir. Hızlı vpn sunucuları önerileri: Almanya,Hollanda,UK.İngiltere ping değerleri yüksek. Ne işe yarar: Güvenli internet protokolü oluşturur engelli sitelerede giriş sağlar. Popüler vpn programı.

Spoiler

Osb9RA.png

Güncellenme tarihi: 5 Mayıs 2021

• Like 4

forjest, 23.04.2021 - 15:28 yazdı:

Dil çevirisinin dahil edilmesiyle ilgili olarak yapımcısına dil dosyası e-mail kanalıyla atılarak eklenmesi sağlanabilirse bir sonraki sürümlerde veya yenilemelerde eklenmesi söz konusu olabilir herkeste istifade etmiş olur bu sayede. :) 

Yapımcısının e-mail adresi: [email protected]

Shutter Encoder v.15 sürümü TÜRKÇE olarak yayında.

adresinden indirebilirsiniz.

image.thumb.png.56ec7ecebea4fe2d99a83ec6c87567f6.png

• Thanks 2

CEM0KA, 5 dakika önce yazdı:

Shutter Encoder v.15 sürümü TÜRKÇE olarak yayında.

adresinden indirebilirsiniz.

image.thumb.png.56ec7ecebea4fe2d99a83ec6c87567f6.png

<-> linkte çeviri yapan arkadaş Aygün Yerdeniz tr olarak eklenmiş. Herkese yararlı olması dileklerimle keşke bu şekilde diğer bir çok dil eksikliği olan uygulamalarada el atılıp desteklense Türkçe dillerde eklenip yayınlansa zamanla herşey daha gelişiyor gerçi rayına oturur. :) 

Edited by forjest
  • Like 1

• 7-Zip 21.02 Alpha TR   
  • 7zip: Arşivleme sıkıştırma rar,zip,iso ve exe biçimlerine çevirme vb.zengin özelliklere sahip.
  • Xilisoft Video Converter7.8.25.20200719 
  • Xilisoft Video Converter: Alanında en iyilerinden dünyada tercih edilen video,ses dosyaları çeviri işlemlerinde kullanılan video,ses converter'i olan xilisoftun sınırsız versiyonu.
  • Foxit Reader 10.1.4 Build 37651 Final TR  
  • Foxitreader: PDF dosyalarını yazma,okuma düzenleme vb.özelliklere sahip program.
  • Speccy 1.32.774 PRO TR  
  • Speccy: Donanımlarınızla alakalı detaylı tüm bilgilere ulaşabileceğiniz pratik hızlı ve anlaşılır bir arayüze sahip priform firmasının geliştirdiği yaygın kullanılan sistem bilgilendirme prog..

Bilgi: Speccy %'100 olarak Türkçe dil çevirisi yapılmıştır. Pro lisansla beraber ilave edildi. Anlaşılırlık kazandırılmıştır.

Güncellenme tarihi: 6 MAYIS 2021 | Katılımsız | Win32/64bit.

Spoiler

OBLuw6.png

Edited by forjest
  • Like 3
  • Thanks 1

forjest, 2 saat önce yazdı:

<-> linkte çeviri yapan arkadaş Aygün Yerdeniz 

olarak eklenmiş. Herkese yararlı olması dileklerimle keşke bu şekilde diğer bir çok dil eksikliği olan uygulamalarada el atılıp desteklense Türkçe dillerde eklenip yayınlansa zamanla herşey daha gelişiyor gerçi rayına oturur. :) 

Çeviri yapan benim, yani ★ Aygün Yerdeniz ★ buradaki isimlendirme yanıltmasın,TNCTR'ye kaydolurken CAMOKA olarak kaydettirmiştim, sonra gerçek ismimi kullanmaya başladım.

[email protected]  ★ www.androiturk.blogspot.com.tr

NOT: Android uygulamaları çevirisi yapmaktayım, zaman zaman da proğram çevirileri ile devam yola...

• Like 4
  • Thanks 1

• forjest changed the title to Katılımsız Program Arşivim 2024 (forjest)