Jump to content

Grub2 Dosya Yöneticisi-grub2 File Manager(g2fm)

crasadure
 Share

Recommended Posts

ULUMANITU_, 10 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar bu multiarch iso nedir ne işe yarar buralarda yeni galiba:punk:

Çile

pardon Archlinux ile karıştırdım   :  )

Edited by efe34
  • Like 1

Secure Boot Grub2 File Manager USB Kur ile windows kurulumunda UEFI  de sorun yok. Yalnız LEGACY modda yaşadığım tek sorun Windows  kurulumu başlattığımda  disk silme bölümlendirme ekranında kurtarma bölümü oluşturmadan disk bölümü oluşuyor. Windows kur dediğimde ilerlemiyor 1 leptop  2 masaüstünde denedim aynı sorun oluyor. Farklı USB bellekte deneme yaptım aynı sorun oluyor.  Virtual Machine USB Boot ile sanal olarak denediğimde kurtarma bölümü oluşturmadan disk bölümü oluşuyor  kurulum oluyor.  Gerçek kurulumda olmuyor.  Benim anladığım kadarıyla sorun LEGACY modda windowsu başlatıyor ama bölümlendirme ekranında  ISO yu UEFİ olarak algılıyor  galiba. Aynı sorunu yaşayan var mı?  Yardımcı olabilir misiniz?

m3hm3t1991, 13 dakika önce yazdı:

Secure Boot Grub2 File Manager USB Kur ile windows kurulumunda UEFI  de sorun yok. Yalnız LEGACY modda yaşadığım tek sorun Windows  kurulumu başlattığımda  disk silme bölümlendirme ekranında kurtarma bölümü oluşturmadan disk bölümü oluşuyor. Windows kur dediğimde ilerlemiyor 1 leptop  2 masaüstünde denedim aynı sorun oluyor. Farklı USB bellekte deneme yaptım aynı sorun oluyor.  Virtual Machine USB Boot ile sanal olarak denediğimde kurtarma bölümü oluşturmadan disk bölümü oluşuyor  kurulum oluyor.  Gerçek kurulumda olmuyor.  Benim anladığım kadarıyla sorun LEGACY modda windowsu başlatıyor ama bölümlendirme ekranında  ISO yu UEFİ olarak algılıyor  galiba. Aynı sorunu yaşayan var mı?  Yardımcı olabilir misiniz?

Öncelikle bu tür sorunların oluşmasına sebep olan iso dosyalarındaki kendi boot.wim dosyalarının değiştirilmiş olması buna sebep oluyor. 

Ancak usb 3.0  desteğinin olması artık zorunlu olduğu için güncel boot.wim kullanılması mecbur hale geldi. Virtual sistem kurulumları ile karıştırmamak gerekiyor, vhd\vhdx sanal kurulumlar sadece test amaçlıdır ve disk yapıları gerçek disk gibi değildir :) bazı program kurulumları yaparken disk id ve makine kodu ararlar ama bulamadıkları için kurulmaz veya kurulsa bile program işlevsiz olur.

Bu tür sorunları minimize etmek için düzenlemiş ve extra programlar eklenmiş olan bootisox64.wim ve bootisox86.wim kullanıp sistemi boot ettiğimizde bunlardan ihtiyaç olanı çalıştırıp alternatif disk araçları ve windows kurulumları bulunduruyoruz.  Legacy\Mbr\Bios modunda sistem başlatılınca kur araçları sistemi UEFI olarak algılamazlar ancak sistem kurulacak disk GPT ise windows disk bölünlendirme kısmında bu bölüme kurulamıyor hatası verir. Alternatif disk ve sistem kurulum programlarını çalıştırarak diski tamamen silmeden disk yapısını MBR\GPT yapabilir işinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

• Thanks 1

Multi Boot 1.7 sistemle hazırladığım UEFI + LEGACY  (Fat32) Flash ile yaptığım denemelerde Grub2 Dosya Yöneticisi ile 

(Orjinal yada Modifiye Edilmiş ISO uzantılı Windows 10 x86_x64) UEFI modunda windows kurmak istediğimde 

son 2 resimdeki hatayı alıyorum.

Grub2 Dosya Yöneticisi Dosyaları Olarak 

19.04.2020 tarihli modifiyeli  sürüm ve

30.04.2020 tarihli  güncellenmiş orjinal sürüm

kullandım her iki sürümde aynı hatayı aldım.

Bootable denemelerimi 3 ortamda yaptım Sanal PC (Virtual Box),  Leptop (i7) ve masa üstü (İntel Quad Core)

UEFI Grub2 Dosya Yöneticisi ISO uzantılı Windows x86_x64 Kurulum Hatası Çözüm ve Yardımlarınızı Bekliyorum.

Please register to see this content.

Edited by ÇILGIN_06
Telaffuz Hataları

ÇILGIN_06, 58 dakika önce yazdı:

Multi Boot 1.7 sistemle hazırladığım UEFI + LEGACY  (Fat32) Flash ile yaptığım denemelerde Grub2 Dosya Yöneticisi ile 

(Orjinal yada Modifiye Edilmiş ISO uzantılı Windows 10 x86_x64) UEFI modunda windows kurmak istediğimde 

son 2 resimdeki hatayı alıyorum.

Grub2 Dosya Yöneticisi Dosyaları Olarak 

19.04.2020 tarihli modifiyeli  sürüm ve

30.04.2020 tarihli  güncellenmiş orjinal sürüm

kullandım her iki sürümde aynı hatayı aldım.

Bootable denemelerimi 3 ortamda yaptım Sanal PC (Virtual Box),  Leptop (i7) ve masa üstü (İntel Quad Core)

UEFI Grub2 Dosya Yöneticisi ISO uzantılı Windows x86_x64 Kurulum Hatası Çözüm ve Yardımlarınızı Bekliyorum.

UEFI bir bilgisayarınız varsa o zaman ISO dosyası 32+64bit AIO olmaması lazım. ISO dosyanızın UEFI AIO x64 bit bir sistem olması lazım.

Orneğin;

Yukarıdaki linkteki ISO yu kullanırsanız sorunsuz kurulum olacaktır.

Peki 32+64bit Aio sistem niye çalışmaz?

Çünkü yukarıda belirttiğim sistemler 32bit sistem dosyaları kullanarak hazırlanır. UEFI kurulum ise 64bit sistem dosyalarına ihtiyaç duyar,bu sebeple sizin belirttiğiniz 32+64bit Aio sistemler hata verir.

Yukarıdaki AIO sistemi UEFI bilgisayarda g2fm ile kurmaya çalışırsanız hata verecektir.

Bu teknik konuyu bilmediğinizi düşünerek bu açıklamayı yapıyorum.

Peki ben 32+64bit AIO sistemi UEFI bilgisayarda hiç kullanamazmıyım derseniz bunun bir çözümü mevcut.

2.bootisox86.wim ve bootisox64.wim WINPE Programı ( Güncellenme Tarihi : 16.04.2020 )

İndirme Linki: 

Yukarıdaki linkten indireceğin bootisox64.wim dosyasını g2fm ile Wimboot yöntemi ile çalıştır...sonrada ISO yöntemi ile Windows kur yöntemi ile Windows kurulumuna geçin. 32+64bit sistemler ekrana geldiğinde 64bit işletim sistemlerinden biri ile kuruluma devam edin. Sorununuzun çözüm yolu budur

Edited by crasadure
  • Thanks 1

34ero, 30.04.2020 - 10:56 yazdı:

Grub2 File Manager v7.1.1  (30.04.2020)

grubfm_multiarch.iso        (30.04.2020)

•  

30.04.2020 tarihine ait 

dosyaları lazım elinde olan var ise bana gönderebilirmi teşekküre ederim 

GEREK KALMADI (kimse paylaşmadığına göre demek kimsede yokmuş  :D)

Edited by serhat100
  • Sad 1

crasadure, 9 saat önce yazdı:

UEFI bir bilgisayarınız varsa o zaman ISO dosyası 32+64bit AIO olmaması lazım. ISO dosyanızın UEFI AIO x64 bit bir sistem olması lazım.

Orneğin;

Çünkü yukarıda belirttiğim sistemler 32bit sistem dosyaları kullanarak hazırlanır. UEFI kurulum ise 64bit sistem dosyalarına ihtiyaç duyar,bu sebeple sizin belirttiğiniz 32+64bit Aio sistemler hata verir.

Yukarıdaki AIO sistemi UEFI bilgisayarda g2fm ile kurmaya çalışırsanız hata verecektir.

Peki ben 32+64bit AIO sistemi UEFI bilgisayarda hiç kullanamazmıyım derseniz bunun bir çözümü mevcut.

2.bootisox86.wim ve bootisox64.wim WINPE Programı ( Güncellenme Tarihi : 16.04.2020 )

İndirme Linki: 

Yukarıdaki linkten indireceğin bootisox64.wim dosyasını g2fm ile Wimboot yöntemi ile çalıştır...sonrada ISO yöntemi ile Windows kur yöntemi ile Windows kurulumuna geçin. 32+64bit sistemler ekrana geldiğinde 64bit işletim sistemlerinden biri ile kuruluma devam edin. Sorununuzun çözüm yolu budur

Cevabınız için teşekkürler

3 çeşit wındows 10 kurulum ISO su denedim 3 de Windowsun MediaCreationTool1909.exe si ile indirilen ISO imajlarıdır. 

1.-Win10_1909_x86_x64   2.- Win10_1909_x86   3-Win10_1909_x64   

Dediğiniz olgu 1. ve 2. iso imajları için doğru ancak 3. imaj 64 bit onda hata olmaması gerekiyordu 64bit sistem dosyası kullanarak hazırlanmış UEFI x64 ISO imajı ondada aynı sorunu yaşadım.

Bu imajları Rufus kullanarak direk UEFI sistemlere kurulum yapabiliyorum.

Anlattığınız konuları detaylı inceleyip önerdiğiniz sistemleri ve imajları deneyip dönüş yapacağım.

Grub2FM_Modifiyeli-4.05.20 olarak güncellendi.

grubfm_multiarch.iso dosyası 

tarzı multiboot sistemlerde uefi\legacy olarak tek iso halinde kullanılır.

https://yadi.sk/d/-WABUEsy-kKf4Q

Dosya: Grub2FM_Modifiyeli-4.05.20.7z
MD5: cdb6da32f09d9e992da7a4fd95075100
Dosya Boyutu: 16,3 MB

• Like 2
  • Thanks 1

awengers44, 22 dakika önce yazdı:

Grub2FM_Modifiyeli-4.05.20 olarak güncellendi.

grubfm_multiarch.iso dosyası tarzı multiboot sistemlerde uefi\legacy olarak tek iso halinde kullanılır.

https://yadi.sk/d/-WABUEsy-kKf4Q

Dosya: Grub2FM_Modifiyeli-4.05.20.7z
MD5: cdb6da32f09d9e992da7a4fd95075100
Dosya Boyutu: 16,3 MB

Hangi versiyonu Modifiye Ettiniz . 

En son  04.05.2020 Tarihinde  @a1ive  v7.1.2 yayınlamıştı.

@a1ive>> 

Bu Modifiye ile Neler Geliştirildi Yada Değiştirildi Açıklamanız Mümkünmü

crasadure, 20 saat önce yazdı:

Orneğin;

İndirme Linki: 

Metodu Bootable USB içeriğime Ekledim Multi_Boot_USB lerde Kesin Olmalı

UEFI sistemlerde 64 bit ile Hazırlanmış ISO imajı Kullanmayı Unuttuğumuzda 

imdata Yetişir.

Microsoft'un Sitesinden İndirdiğim UEFI'lı Win10_1909_x64.ISO Dosyamda Hata Varmış Tekrar İndirdim GRUB2FM ile UEFI'da Kurulum Yaptı.

Yardımlarınız İçin Teşekkürler Yeni Multi_Boot Belleğimi Hazırladım. Yaklaşık  5 Yıldır  @bluelife Üstadın Botable Sistemini Kullanıyordum.  Yenisi @By_FaRuK üstadın Multi_Boot

Arayüzü ile @crasadure  ve @mephistooo2  üstadın Grub2FM desteği ile  tamamlandı. 

Emeği geçen herkese Teşekkürler.

Edited by ÇILGIN_06
  • Like 2

ÇILGIN_06, 50 dakika önce yazdı:

Hangi versiyonu Modifiye Ettiniz . 

En son  04.05.2020 Tarihinde  @a1ive  v7.1.2 yayınlamıştı.

@a1ive>> 

Bu Modifiye ile Neler Geliştirildi Yada Değiştirildi Açıklamanız Mümkünmü

Farklı bir şey yoksa her zaman son sürüm olarak veririm. v7.1.2 kullandığımız dosya linki,  yapımcı tarafından içerikler sürekli değişir ve güncellenir..

Bizlerde sürekli testler yaparız ve duruma göre güncelleme yayımlarız ve hepsi aynı desteği vermektedir.

https://github.com/a1ive/grub2-filemanager

Eğer farklı bir ek ve değişiklik yoksa  eklediklerim şunlardır.

Windows eski dual boot desteği, Karadurak WinPe, HkBoot WinPe, Strelec WinPe, AnhdvBoot WinPe, Hirens WinPE, Dlc Boot WinPE, MultiBoot 2k10, vs

Grub2FM @serhat100 @mephistooo2 ve @crasadure üstadların değerli katkılarıyla bu seviyeye geldi.

Arka planda çok emek ve zaman verilmiş bir çalışmanın ürünüdür

• Like 3
  • Thanks 1

awengers44, 5 dakika önce yazdı:

Farklı bir şey yoksa her zaman son sürüm olarak veririm. v7.1.2 kullandığımız dosya linki,  yapımcı tarafından içerikler sürekli değişir ve güncellenir..

Bizlerde sürekli testler yaparız ve duruma göre güncelleme yayımlarız ve hepsi aynı desteği vermektedir.

https://github.com/a1ive/grub2-filemanager

Eğer farklı bir ek ve değişiklik yoksa  eklediklerim şunlardır.

Windows eski dual boot desteği, Karadurak WinPe, HkBoot WinPe, Strelec WinPe, AnhdvBoot WinPe, Hirens WinPE, Dlc Boot WinPE, MultiBoot 2k10, vs

Grub2FM @serhat100 @mephistooo2 ve @crasadure üstadların değerli katkılarıyla bu seviyeye geldi.

Arka planda çok emek ve zaman verilmiş bir çalışmanın ürünüdür

Emeği Geçen ve Katkı Sağlayan Herkese Teşekkürler.  Çok Güzel Bir Uygulama  Olmuş ve Sürekli Takipte Olacağım.

Grub2FM_v.7.1.2_Modifiyede Yapılan Değişiklikleri Bilgi Amaçlı Sordum.  Başka Bir Amacı Yoktur. 

Tercihen Grub2FM'yi Kullanırken Giderilen Hataları yada Eklenen Yeni Özellikleri Bilerek Kullanmak İstiyorum.

• Like 1

ÇILGIN_06, 57 dakika önce yazdı:

Emeği Geçen ve Katkı Sağlayan Herkese Teşekkürler.  Çok Güzel Bir Uygulama  Olmuş ve Sürekli Takipte Olacağım.

Grub2FM_v.7.1.2_Modifiyede Yapılan Değişiklikleri Bilgi Amaçlı Sordum.  Başka Bir Amacı Yoktur. 

Tercihen Grub2FM'yi Kullanırken Giderilen Hataları yada Eklenen Yeni Özellikleri Bilerek Kullanmak İstiyorum.

Hiç sıkıntı yok :) sorun tabi.

Yapımcı tarafından yapılan değişiklikler listesi altta, şayet bizim eklediklerimizi sisteme entegre ederse bizde modifiye etmeyi bırakacağız ;) 

https://github.com/a1ive/grub2-filemanager/commits/master

• Like 1

awengers44, 03.05.2020 - 01:33 yazdı:

Öncelikle bu tür sorunların oluşmasına sebep olan iso dosyalarındaki kendi boot.wim dosyalarının değiştirilmiş olması buna sebep oluyor. 

Ancak usb 3.0  desteğinin olması artık zorunlu olduğu için güncel boot.wim kullanılması mecbur hale geldi. Virtual sistem kurulumları ile karıştırmamak gerekiyor, vhd\vhdx sanal kurulumlar sadece test amaçlıdır ve disk yapıları gerçek disk gibi değildir :) bazı program kurulumları yaparken disk id ve makine kodu ararlar ama bulamadıkları için kurulmaz veya kurulsa bile program işlevsiz olur.

Bu tür sorunları minimize etmek için düzenlemiş ve extra programlar eklenmiş olan bootisox64.wim ve bootisox86.wim kullanıp sistemi boot ettiğimizde bunlardan ihtiyaç olanı çalıştırıp alternatif disk araçları ve windows kurulumları bulunduruyoruz.  Legacy\Mbr\Bios modunda sistem başlatılınca kur araçları sistemi UEFI olarak algılamazlar ancak sistem kurulacak disk GPT ise windows disk bölünlendirme kısmında bu bölüme kurulamıyor hatası verir. Alternatif disk ve sistem kurulum programlarını çalıştırarak diski tamamen silmeden disk yapısını MBR\GPT yapabilir işinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Cevabınız için teşekkür ederim. Tavsiyelerinizi uyarak tekrardan denemeler yaptım.  Ama Legacy modda windows kuramadım. Orjinal ISO dosyalarını tekrardan indirip denedim aynı sorunu veriyor.  Videosunu çektim. belki çözüm buluruz.

video linki:  

• Like 1

m3hm3t1991, 40 dakika önce yazdı:

Cevabınız için teşekkür ederim. Tavsiyelerinizi uyarak tekrardan denemeler yaptım.  Ama Legacy modda windows kuramadım. Orjinal ISO dosyalarını tekrardan indirip denedim aynı sorunu veriyor.  Videosunu çektim. belki çözüm buluruz.

video linki:  

Görev çubuğunda olan [Yanlış disk seçmemeye dikkat edin, zaten boyutlardan anlarsınız] Diskpart GUI Micro ile recovery kapatıp (0) diskinizi Bios olarak biçimlendirin ve WinNTSetup ile altta olan üstadın videosunda olduğu gibi önce imaj dosyasını daha sonra boot ve windows disk birimlerini gösterip kuruluma başlatın. Çok kolay ve pratik kurulumdur. Eğer sistemi efi modunda kuracaksanız o zaman Winpe Disk Part ile uefi seçmeniz gerekir ve kurulum mantığı bire bir aynıdır.  Ayrıca Dism++ ve WintoHDD ile kurulum seçeneği,de bulunmaktadır.

Spoiler

• Like 1

m3hm3t1991, 2 saat önce yazdı:

video linki:  

Birde şu şekilde deneyin

1.Aşağıdaki linkteki dosyayı bilgisayarınızda masaüstüne kopyalayın

Windows_Kur.rar

2. İçindeki Boot  -  EFI - WIM klasörlerini olduğu gibi Multiboot flash belleğinize(klasör yapısına dokunmadan)kök dizine kopyalayın

3. WIM klasörü içine bootisox86.wim ve bootisox64.wim dosyalarını kopyalayın

4. main.cfg dosyasına aşağıdaki kodları ekleyin

menuentry "Kur Windows 7-8-10 (ISO-WIM Method)" --class iso {
              search --file /Boot/bootisowim --set=root
              insmod ntldr
              ntldr /Boot/bootisowim
          }

if [ "${grub_platform}" == "efi" ]; then
   if [ "${grub_cpu}" == "x86_64" ]; then
          insmod part_
          insmod chain
          chainloader /EFI/Boot/winsetupx64.efi
      }
   fi
   if [ "${grub_cpu}" == "i386" ]; then
          insmod part_
          insmod chain
          chainloader /EFI/Boot/winsetupia32.efi
      }
   fi
fi

5. İşlem tamam...

Multiboot u çalıştırın ve Legacy Modda iken; Kur Windows 7-8-10 (ISO-WIM Method) seçeneği ile windows kurulumunuzu başlatın.

Birde böyle deneyin bakalım. Sonuçta bir değişiklik oluyormu?

Edited by crasadure

@crasadure üstad aynı sorun benim leptop, da var. iso dosyasını direk çalıştırıp kendi boot.wim ile başlatsam dahi disk bölümlendirmeyi uefi ile sorunsuz yapmama rağmen windows kurulmuyor. Kardeşin videoda gösterdiği sorunları iş yerime gelen bazı pc,ler de yaşıyorum. Bunların çözümü eğer diskte yedek dosyalar var ve silinmemesi gerekiyorsa disk araçları ile bölümlendirme yapıp windows kur bölümü aktifleştirip winntsetup ile sorunsuz kuruyorum. Üstelik bu kurulum metodu dism++ göre çok daha hızlı. Soruna sebep olan temel sebebin boot.wim ve hdd, de olduğunu düşünüyorum disk sector yapısında bir oynama var ama en azından çözümü böylece sağlıyoruz :)

• Like 1

Secure Boot Grub2 File Manager USB Kur (@mephistooo2)

Grub2FMUSB Kur (MokManager) (@mephistooo2)

Yukarıdaki Sistemlerin USB Belleğe Kurulumu Esnasında 

Flash Bellek Yapısının GPT Olduğu Durumlarda Grub2FM.cmd Scripti  Normal Çalışmadı (Fat32 Bölümünü Oluşturuyor Ancak Dosyaları Kopyalamıyor NTFS Kısmını İse Oluşturmuyor )

Flash Bellek Yapısını MBR Dönüştürseniz Sorunsuz Çalışıyor.

Rufus İle GPT Yapılı Bir UEFI  Bellek Hazırladıysanız Bellek Yapısı GPT Oluyor. 

Bilgilerinize Sunulur.

awengers44, 16 saat önce yazdı:

Görev çubuğunda olan [Yanlış disk seçmemeye dikkat edin, zaten boyutlardan anlarsınız] Diskpart GUI Micro ile recovery kapatıp (0) diskinizi Bios olarak biçimlendirin ve WinNTSetup ile altta olan üstadın videosunda olduğu gibi önce imaj dosyasını daha sonra boot ve windows disk birimlerini gösterip kuruluma başlatın. Çok kolay ve pratik kurulumdur. Eğer sistemi efi modunda kuracaksanız o zaman Winpe Disk Part ile uefi seçmeniz gerekir ve kurulum mantığı bire bir aynıdır.  Ayrıca Dism++ ve WintoHDD ile kurulum seçeneği,de bulunmaktadır.

İçeriği Görüntüle

Deneme yaptım başarılı oldu. teşekkür ederim.

crasadure, 14 saat önce yazdı:

Birde şu şekilde deneyin

1.Aşağıdaki linkteki dosyayı bilgisayarınızda masaüstüne kopyalayın

Windows_Kur.rar

2. İçindeki Boot  -  EFI - WIM klasörlerini olduğu gibi Multiboot flash belleğinize(klasör yapısına dokunmadan)kök dizine kopyalayın

3. WIM klasörü içine bootisox86.wim ve bootisox64.wim dosyalarını kopyalayın

4. main.cfg dosyasına aşağıdaki kodları ekleyin

search --file /Boot/bootisowim --set=root
              insmod ntldr
              ntldr /Boot/bootisowim
          }

if [ "${grub_platform}" == "efi" ]; then
   if [ "${grub_cpu}" == "x86_64" ]; then
          insmod part_
          insmod chain
          chainloader /EFI/Boot/winsetupx64.efi
      }
   fi
   if [ "${grub_cpu}" == "i386" ]; then
          insmod part_
          insmod chain
          chainloader /EFI/Boot/winsetupia32.efi
      }
   fi
fi

5. İşlem tamam...

Multiboot u çalıştırın ve Legacy Modda iken; Kur Windows 7-8-10 (ISO-WIM Method) seçeneği ile windows kurulumunuzu başlatın.

Birde böyle deneyin bakalım. Sonuçta bir değişiklik oluyormu?

blue_life multibootunu kullanıyorum. Daha önce yardımcı olmuştunuz. Multibootta hiç bir sorun yaşamıyorum. sizin çalışmanız sorunsuz çalışıyor.  Multibootu bırakıp. Sadece Grub2 dosya yöneticisini kullanmayı düşünüyorum.  Grub2 dosya yöneticisinden kaynaklı bir sorun diye düşünüyorum. Grup4dos blue_life multibootuna bootisox86.wim  kullandığımda sorunsuz çalışıyor. Grub2 dosya yöneticisinden başlatığım zaman Legacy modda sorun oluyor.

Edited by m3hm3t1991

serhat100, 04.05.2020 - 11:03 yazdı:

30.04.2020 tarihine ait  dosyaları lazım elinde olan var ise bana gönderebilirmi teşekküre ederim 

GEREK KALMADI (kimse paylaşmadığına göre demek kimsede yokmuş  :D)

hocam  @crasadure  ilk sayfada paylaşmış biraz geç oldu ama  :)

• Thanks 1

Grub2FM v7.1.2 ve  Grub2FM v7.1.2_Modifiye  kullanarak LEGACY  modda Windows XP SP3 ve Windows 10 x86 ISO kalıplarını Seçerek Windows Yüklemesi Yapmak İstediğimde Sıkıntı Yaşıyorum. XP için Hata Resmini Yükledim Windows 10'da ise Ön Yükleme Dosyalarından Sonra Tam Windows Ekranı Yuklenirken  Restart atıyor.

Bir Önceki Belleğim Grub4Dos Komutlarıyla LEGACY modda XP, Win7 , Win8 ve Win10 Yüklemelerinde Sıkıntı Yaşamıyordum.

UEFI Mod Yok Diye Yeni Sisteme Yaptım. Yeni Sistem GRUB2FM ==>  UEFI'de Süper ancak LEGACY Windows Yüklemelerinde Sıkıntı Yaşatıyor. 

7 Gündür Denemediğim Grub Metodları  Kalmadı 

Resim Sanal Makineye Ait Ancak Gerçek Makinedede Aynı Hatayı Almaktayım.  LEGACY testlerini Sata3 Destekli MBR Yapılı Disk ve Quad Core işlemcili Bilgisayarda

UEFI Testlerini GPT Yapılı SSD  ve İntel 7 8. Nesil Bilgisayarda Denemekteyim.

Edited by ÇILGIN_06

• Editor
ÇILGIN_06, 31 dakika önce yazdı:

Windows 10'da ise Ön Yükleme Dosyalarından Sonra Tam Windows Ekranı Yuklenirken  Restart atıyor.

Windows iso dosyası bulunduğu diskin kök dizininde olmalı, TR karakteri olan, boşluk karakteri olan bir klasör içinde olursa Grub2FM restart eder...

XP ye gelince, o ne :H:

Unuttum ben onu, bir fikrim yok ?

• Like 1
  • Haha 1
  • Sad 1