Jump to content

Efi_mbr_x86_x64_win10lite_en_us_tr-tr19041.329

köylü
 Share

Recommended Posts

Mustafa abi, kendini devamlı aşıyorsun. Teamos takiler falan da Türk modifiyesi windows kullansın artık. İngilizce versiyonu dahil etmen çalışmayı uluslararası yapmış.

Başarılar

• Editor
hulasa, 14 saat önce yazdı:

Hocam eline sağlık. Mümkünse ve vaktiniz olursa ful sürümde bekliyoruz. Emeğinize sağlık.

22 sürüm 4gb boyutunu geçmezse net3.5 eklemeden kurtaracak gibi eğer kurtarırsapaylaşırım sadece tr olacak kurtarmazsa gerek yok sürüm daha yeni verdiğimin msdn ile farkı olmaz

asil111, 23 dakika önce yazdı:

Birileri hayrına GDrive veya YDisk e atsala ne güzel olur

Alternatif serbest isteyen arkadaşlarekleyebilir

amd_turkey, 1 saat önce yazdı:

Mustafa abi, kendini devamlı aşıyorsun. Teamos takiler falan da Türk modifiyesi windows kullansın artık. İngilizce versiyonu dahil etmen çalışmayı uluslararası yapmış.

Başarılar

Hocam teşekkürler  bişeyler yapmaya çalışıyoruz çokta önemli yapılmayacak bişey değil yaptığım en önemlisi dual boot efi mbr aynı sources klasöründe ve aynı install wim içinde 32 64 bitin çalışması,

• Like 3

Emre028, 20.06.2020 - 23:14 yazdı:

Emeğine sağlık abi ancak hesap makinesi kaldırdığını görüyorum. eski tip hesap makinesi eklendimi ?

Yarın pc başına geçince calc komutuyla açılan klasik hesap makinası atayım size üstadım

• Thanks 1

Senkron2, 1 dakika önce yazdı:

Yarın pc başına geçince calc komutuyla açılan klasik hesap makinası atayım size üstadım

Teşekkürler.. hem eski tip hesap makinesi hemde appx uzantılı hesap makinesi şahsi bilgisayarımda mevcut istedikten sonra setupcomplete ile kurdurabilirim. İlginiz için sağolun..

amd_turkey, 21.06.2020 - 15:51 yazdı:

Statik ip mi var sizde, modemi fişten çıkarıp tekrar taksanız yeni IP alır, beklemenize gerek kalmaz...

yanlış anlaşıldım kusura kalmayın ben yanlış kişiye yorum yapmışım özür dilerim 

Edited by tahsin4345

amd_turkey, 21 saat önce yazdı:

Kusura bakman, aklıma gelen muhtemel çözümü yazmıştım. Siz zaten biliyormuşsunuz. Bu arada kendim denedim, modem aç kapa yemedi :) 

yanlış anlaşıldım kusura kalmayın ben yanlış kişiye yorum yapmışım özür dilerim

Edited by tahsin4345
  • Like 1

amd_turkey, 1 saat önce yazdı:

Kusura bakman, aklıma gelen muhtemel çözümü yazmıştım. Siz zaten biliyormuşsunuz. Bu arada kendim denedim, modem aç kapa yemedi :) 

Birde VPN den deneyin 

Herkese selamlar.

@k@ylü Öncelikle emeğine sağlık.Grubfm ile yaptığım denemeleri yazmak istedim.Grubfm de böyle çift setuplı veya bazı lite sistemler genelde hata verip windows kurulmuyor.(oprekin vs...)
ilk olarak legacy bilgisayarda senin 2017 de yapmış olduğun bir aio isodan install.esd yi çıkarıp yeni yaptığın bu sisteme attım.(varolan install.esd yi sildim tabi.)Grubfmden ventoy u kullandım.
(Boot.wim ler farklı install.esd veya wim lerle çalışabiliyor mu diye bakmak istedim.) 

Sonuç:

winx64 de kullanılabilir görüntüleri yükleyemedi.(x86x64 2 sistem atsam belki çalışırdı.)
winx86 da yüklenecek sürücüyü seçin.

Yine legacy bilgisayarda orjinal EFI_MBR_X86_X64_WIN10LITE_EN_US_TR-TR19041.329.iso yu aynı yötemle kullandım.Sonuç:

winx86 da
winload.exe
0xc0000225
gerekli bir dosya olmadigindan veya hata icerdiginden.......

winx64 te x86+x64 sistemler göründü kurulum ekrenına kadar gittim.
==========================================================================================
Uefi bilgisayara geçtim.Yine grubfm içinden ventoyla uefi/uefi+csm de
hep bu hatayı aldım.

uefi x64 no bootfile found for UEFI
may be the image does not support x64 UEFI

==========================================================================================

Grubfm isodan windows kurulum menüsü tüm dememelerde (Legacy pc ve uefi pc) küçük cmd ekranında,çıkmak için bir tuşa basın yazısıyla kaldı ilerlemedi.

Tabiki başka yöntemlerlede pekala kurulum yapabilirim.Ama ben favorim grubfm için denemeler yaptım.
Bilginize...

• Like 2

ginzu, 46 dakika önce yazdı:

Herkese selamlar.

@k@ylü Öncelikle emeğine sağlık.Grubfm ile yaptığım denemeleri yazmak istedim.Grubfm de böyle çift setuplı veya bazı lite sistemler genelde hata verip windows kurulmuyor.(oprekin vs...)
ilk olarak legacy bilgisayarda senin 2017 de yapmış olduğun bir aio isodan install.esd yi çıkarıp yeni yaptığın bu sisteme attım.(varolan install.esd yi sildim tabi.)Grubfmden ventoy u kullandım.
(Boot.wim ler farklı install.esd veya wim lerle çalışabiliyor mu diye bakmak istedim.) 

Sonuç:

winx64 de kullanılabilir görüntüleri yükleyemedi.(x86x64 2 sistem atsam belki çalışırdı.)

Yine legacy bilgisayarda orjinal EFI_MBR_X86_X64_WIN10LITE_EN_US_TR-TR19041.329.iso yu aynı yötemle kullandım.Sonuç:

winx86 da
winload.exe
0xc0000225

hep bu hatayı aldım.

Grubfm isodan windows kurulum menüsü tüm dememelerde (Legacy pc ve uefi pc) küçük cmd ekranında,çıkmak için bir tuşa basın yazısıyla kaldı ilerlemedi.

Tabiki başka yöntemlerlede pekala kurulum yapabilirim.Ama ben favorim grubfm için denemeler yaptım.
Bilginize...

Hocam ben indirip test yapamadım. Size zahmet olmazsa kendi çalışmam olan 

Bunun ile test yapıp sonucu yazabilirmisin. 

Edited by serhat100
  • Like 1

açılın tek link yandex geldi.  Sadece iso rardan çıkarıldı.

Please register to see this content.

EFI_MBR_X86_X64_WIN10LITE_EN_US_TR-TR19041.329.iso 

3,05GB

CRC32: 2C49588F
MD5: E7DF9344B3D2AA6E405A08D015F466DF
SHA-1: D5C1CE98D872954F4FDDE6084B77C89F08B8DF05

• Editor
ginzu, 2 saat önce yazdı:

Herkese selamlar.

Sonuç:

winx86 da
winload.exe
0xc0000225

hep bu hatayı aldım.

Bilginize...

serhat100, 2 saat önce yazdı:

bu sistem ve buna benzer sistemler grubfm yöntemiyle kurulmaz isodan kurulum yönteminde elle kurulum dosyaları silinmemiş olması lazım sources klasörünün içi boş saece wim dosyaları ve setuplar var boot.wim dosyası iki tane biri orjinal haliyle diğeri ismi değişmiş vaziyette install.gz dosyası direk olarak boot.wim dosyasını görüyor oda 64 bit olunca onu algılıyor bu iso bu haliyle sources klasörünün içi doldurulursa 64 bit olacak şekilde ancak o zaman çalışabilr denemek lazım

amd_turkey, 53 dakika önce yazdı:

açılın tek link yandex geldi.  Sadece iso rardan çıkarıldı.

EFI_MBR_X86_X64_WIN10LITE_EN_US_TR-TR19041.329.iso 

3,05GB

CRC32: 2C49588F
MD5: E7DF9344B3D2AA6E405A08D015F466DF
SHA-1: D5C1CE98D872954F4FDDE6084B77C89F08B8DF05

teşekürler Ayhan bey

Edited by köylü
  • Like 1
  • Thanks 1

@k@ylu

bu sistem ve buna benzer sistemler grubfm yöntemiyle kurulmaz isodan kurulum yönteminde elle kurulum dosyaları silinmemiş olması lazım sources klasörünün içi boş saece wim dosyaları ve setuplar var boot.wim dosyası iki tane biri orjinal haliyle diğeri ismi değişmiş vaziyette install.gz dosyası direk olarak boot.wim dosyasını görüyor oda 64 bit olunca onu algılıyor bu iso bu haliyle sources klasörünün içi doldurulursa 64 bit olacak şekilde ancak o zaman çalışabilr denemek lazım .

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Elle kurulum dosyaları olmadan uefide win10 install.esd direk disk kurulum ekranına geldim.Kodlar Steve'indi. Sonradan grubfm dede değişmişti.Açıkçası son sürümle karşılaştırma yapmadım.İki boot.wim ve iki setup var haklısın.Ventoy son sürümde destek vermiş lakin grubfm ventoy desteğini kesmiş.:( Ben grubfm de  bu dosyalar sergei  deki gibi uyarlanabilir  mi diye düşünmüştüm.Ventoy ve grubfm de biraz daha deneme yapmak lazım.

======================================================================

@serhat100

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Elbette.Lakin ya yeni flash ayarlamalıyım yada halihazırda kullandığımı bozacağım.Biraz zaman rica ediyorum.Özellikle ventoy için deneyeceğim,grubfm de çalışması için sergeidekine benzer bir modifiye gerektirecek.

@awengers44 aşağıda bir çözüm üretmiş kendisine teşekkür ederim.(Normal kullanıcılar uğraşır mı bilemiyorum.)

https://www.tnctr.com/topic/777003-efi_mbr_x86_x64_win10_22in1_19041329/

Edited by ginzu

@serhat100

============

Sıfır temiz kurulum.

Altay Grub2fm + Ventoy Multiboot V8.3 2020

(Olmayacağını bilerek yinede  grubfm isodan win kur u da denedim.)

Legacy laptopta  grubfm boot.wim i yükledikten sonra akabinde siyah ekranda imleç yanıp sönerken takılı kaldı..

Legacy laptop f7 ventoyla x86x64 diskleri gördüm sonuçlar başarılı.:)

uefide laptopta  f7 ventoy uefi/uefi+csm secureboot açık kapalı hepsinde aynı hata

Uefi laptop grubfm küçük cmd peceresi-çıkmak için bir tuşa basında kaldı yine.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Görüldüğü üzere ventoyda sadece legacyde olumlu sonuç aldık.Sitesinde x86x64Uefi desteğide var yazıyordu.(Windows10x86x64.iso (Legacy + UEFI) )Belki farklı bir içerik içindir.Vaktim olursa yine denemeye çalışırım.Çalışma için emeğine sağlık .

@ginzu Geçen yıl grubfm modifiye ederken şuan paylaşılan eski mod dual boot sistemler için bootx86.wim desteği ekler kurar ve paylaşım yaparken değişkenler arasında yazardım. Ancak zaman içinde grubfm dual boot kurulum sistemini şuan windows tarafından yayımlandığı şeklini alınca eski tip dual boot sistemler için her ne değişiklik yaptıysa artık çalışmaz oldu. O yüzden sizde kendinizi yormayın ve illa bu tip kurulumları kullanmak istiyorsanız

paylaşımlarını kullanıp kurulum esnasında sadece iso veya wim dosyasını göstermeniz yeterlidir. Benim 22in1 iso dosyasını hazırlamamda ki amaç köylü üstadın paylaşımına bir destek olması, sizin soru ve sorunlardaki sıkıntınızı çözmek nasıl yapıldığını anlatmak ve kullanmak isteyene paylaşmak amacı ile eklenmiştir.

• Like 2