Jump to content

Privatemre Usb Multiboot | 04.11.2021 Güncellendi !

Emre028
 Share

Recommended Posts

adbenim, 15 dakika önce yazdı:

Gerçektende bu multiboot işleri  karışık :).

Köylü ustanın paylaştığı ventoy sorunsuz çalışıyo,

Emre ustanın çalışmıyo :).

Anlamadım gitti  :).

Sorunu olanlar boynu kırık gibi olacağız maalesef.

Sizde ventoy hiç çalışmamış.  Antivirüs falan engellemiş olabilir mi? 

• Like 1

emre bey daha sonra indirip detaylı bir bakacağım  tabiki iyi iş yapmışsındır sistem gerçekten uefi ise win10 isosu direk uefi kuruluma geçiyor  benim masaüstü ve birkaç cihaza uefi kurulum direk seçiyor artık rufusu hayattan çıkardım makay multiboot kullanıyorum birde ventoy kullanıyorum bunada bakarım baya zevkli iş yapmışsın teşekkürler iyi forumlar

Edited by AdnanGumus
klavyem bozuk harleri degişik yazıyor
  • Like 1

Bazı USB Disklerde harf atamama sorunu yaşanmaktadır. Bunun içinde gerekli çözüm konuya eklenmiştir

PbyIW9.png
PbyFvE.png
PbyH0d.png
PbyJrt.png

Sonrasında diskinizi NTFS biçimlendirip ISO'yu diskinize kopyalayın.

Edited by Emre028
  • Like 1

• Emre028 changed the title to Privatemre Usb Multiboot | Rufus+ventoy+grub2fm+g4dos+g4dosuefi

Geçmiş zamanların tüm deneyimlerinide tamamen barındıran bir yapı olmuş. Deneyim ve paylaşımları olan tüm uzman diğer üstadlarımızında katkılarınında olması, bu harika multiboot paketininde daha da iyi bir hale gelmesinde büyük rol oynadığı aşikar. Emek var, zaman var ve kaliteli bir şekilde, iyi düşünülerek hem görsel hemde işlevsel bir hale getirilmiş. Ellerine sağlık değerli Emre kardeşim. & Sistemde kullanılan içerikler içinde diğer uzman arkadaşlarımızında emeklerine de sağlık diyelim.

Tek kalimeyle mükemmel ve uzun süre götürür bu çalışma. :) 

Saygılarımla.

• Like 1

hr1iAK.jpg

10.05.2021

- LİTE ve FULL sürüm seçenekleri eklendi. ( 472 MB - 18,8 GB )

- LİTE sürümde sadece temel boot dosyalarını içerir. ( Boot.wim )

- FULL sürümde Windows 7/8.1/10 sürümleri var. ( Boot.wim ve install78108664.wim )

- VENTOY DISK 1.0.43 sürümüne güncellendi. ( 1.0.42 ile kuranların herhangi bir değişiklik yapmasına GEREK YOKTUR ! 

Grub4Dos UEFI 07.05.2021 [a1ive] sürümüne güncellendi. ( @awengers44 üstadıma teşekkür ederim :) )

Edited by Emre028
  • Like 3
  • Thanks 2

Merhaba. USB HDD Hazırladım. Yeni sistem kurmaya çalıştıgımda açılış gayet güzel gerçekleşti.
Windows 10 32 64 bit işletim sistemi Kura tıklayınca "Windows Microsoft Yazılım Lisans Şartlarını bulamıyor.
Yükleme kaynaklarının geçerli oldugundan emin olun ve yüklemeyi yeniden başaltın" hatası veriyor.
Çözümü nedir? Saygılarımla.

mkoyuncu, 1 saat önce yazdı:

Merhaba. USB HDD Hazırladım. Yeni sistem kurmaya çalıştıgımda açılış gayet güzel gerçekleşti.
Windows 10 32 64 bit işletim sistemi Kura tıklayınca "Windows Microsoft Yazılım Lisans Şartlarını bulamıyor.
Yükleme kaynaklarının geçerli oldugundan emin olun ve yüklemeyi yeniden başaltın" hatası veriyor.

Windows 10 yazan sürümde ltsb2015 var bunu bildiğinizi varsayıyorum. Dism++ ile yada wintohdd ile deneyin. Ben sürekli dism++ ile kurulum yapıyorum sorun yaşamadım henüz :) normal Windows 10 pro kurmak istiyorsanız ise Windows kendi eklediğin sürümü kuru seçip kurulumu başlatın :) 

Geçmiş deneyimlerime göre bazen boot.wim ile install.wim arası uyumsuzluk olabiliyor.

7-8 setup, windows nt setup gibi yaygın kullandığım iki yöntem var.

Emre kardeşimiz de yanlış görmedi isem 5-6 yöntem sunmuş.

Alternatif kurulum yöntemleri denemelisiniz 

Edited by amd_turkey
  • Thanks 1

mkoyuncu, 4 saat önce yazdı:

Windows 7/8.1/10 kurulumlarını inceledim. Resimde de gördüğün gibi Windows 10'da LTSB 2015 var.

Eğer ki Windows 10 Pro kurulumu yapacaksan Windows 32-64 Kendi Eklediğin Sistemi Kur seçeneğiyle. Windows 10 kurulumunu tamamlayabilirsin.

Pba49K.png

LTSB 2015 içinse ;

PEZ5O8.png

Konu anlatımları da mevcut ;

Please register to see this content.

@crasadure üstada bu değerli anlatımlar için bir kez daha teşekkür ederim. :) 

LTSB 2015'teki boot.wim yapısı farklı olması sebebiyle o ekranda kaldınız ancak yukarıdaki bu metodlarla herhangi bir sorun yaşamadan kurulum yapabilirsiniz.

Edited by Emre028
  • Like 3

ZoRro_, 11 saat önce yazdı:

is available in English version? 

Boot from USB, with visual explanations. You can setup via WIM.

Edited by Emre028

hr1iAK.jpg

11.05.2021

- LİTE ve FULL sürüm seçenekleri eklendi. ( 472 MB - 18,8 GB )

- LİTE sürümde sadece temel boot dosyalarını içerir. ( Boot.wim )

- FULL sürümde Windows 7/8.1/10 sürümleri var. ( Boot.wim ve install78108664.wim )

- VENTOY DISK 1.0.43 sürümüne güncellendi. ( 1.0.42 ile kuranların herhangi bir değişiklik yapmasına GEREK YOKTUR !

Grub4Dos UEFI 07.05.2021 [a1ive] sürümüne güncellendi. ( @awengers44 üstadıma teşekkür ederim :) )

LTSB 2015 kurulumu için alternatif kurulum yöntemlerini tercih ediniz. ( Anlatım için tıklayınız. )

- Konu içeriği PDF yapılarak KURULUM YÖNTEMLERİ'ne daha çabuk erişim sağlanıldı.

PWb6un.jpg

Edited by Emre028
  • Like 2

PRIVATEmre USB MultiBoot | RUFUS + VENTOY + GRUB2FM + GRUB4DOS + GRUB4DOS UEFI ENGLISH

Added a 32-Bit (x86) wim file for tablet PCs and low-configuration PCs named 2GB_RAM.wim for USB DISK created with VENTOY only.

With this WIM file, you can install either Windows or Linux.

PE713D.jpg

PRIVATEmre_2GB_RAM_WIM 

PRIVATEmre_RUFUS 

PRIVATEmre_VENTOY 

Please register to see this content.

English installation steps are described in the images in the archive.

All files are packaged with 7-Zip. Install 7-Zip to open your files smoothly.

.7z Password :

ed2021

Edited by Emre028
  • Like 2

• Emre028 changed the title to Privatemre Usb Multiboot | Rufus+ventoy+grub2fm+g4dos+g4dosuefi+tr-en
  • Emre028 changed the title to Privatemre Usb Multiboot | 04.11.2021 Güncellendi !
  • sk8er_boi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...