Jump to content

Windows 11 Iot Enterprise Ltsc 2024 Built 26100.1 Rtm - Türkçe

Share

Recommended Posts

bensuslu11, 1 dakika önce yazdı:

Please register to see this content.

Hatanın sebebi sid dosyaları, yani Windows store cache hatası

Hocam bir şey daha öğrenmiş olduk. Teşekkürler. Birde şu Ofis 2021 nasıl entegre ettiğinizi öğretir misiniz. 

Windows 10 IoT Enterprise LTSC 21H2 (19044.3930) Fransizca sunumunu kullaniyorum. (Keza Turkceside mevcut)

Az once son cikan 19044.4291 güncellemesini de aldı ve  güzel çalışma ben katilimsiz seviyorum. İtina ile çalışıyorsun teşekkürler.

Ilerde belki katılımsız, sadece Store eklenmis, defender pasif, Cortana ve Edge silinmiş bir sistem dent gelirse alırım. 

Kolay gelsin iyi bayramlar.

Edited by tomyblack
  • Like 1

hocamn böyle bir güncelleme geliyor ancak bunu yükleyemiyor bu normal mi? ben bazı servisleri kapatmıştım ondan kaynaklı olabilir mi acaba? sürümü yükleyen arkadaşlar karşılaştı mı böyle bir şeyle acaba?

fuzuli24, 40 dakika önce yazdı:

hocamn böyle bir güncelleme geliyor ancak bunu yükleyemiyor bu normal mi? ben bazı servisleri kapatmıştım ondan kaynaklı olabilir mi acaba? sürümü yükleyen arkadaşlar karşılaştı mı böyle bir şeyle acaba?

Kapattığınız servislerden kaynaklanıyordur. Temiz kurulum yapın

ozkan_z06, 10.04.2024 - 06:40 yazdı:

Hocam bir şey daha öğrenmiş olduk. Teşekkürler. Birde şu Ofis 2021 nasıl entegre ettiğinizi öğretir misiniz. 

Özelden yardımcı oldum. Kolay gelsin

• Like 1

Hocam, Sistemi kurdum. Yaptıklarım.

EDGE kaldırıldı. Update ve Defender sistemden komple silindi.
Mağaza bağlantılı 'Packages" dosyaları silindi.
WinSXS Backup klasörü silindi. 

System32 klasöründeki Waas, Edge ve Wu ile başlayan (update) dosyalar silindi. Windows'taki WaaS klasörü silindi.
REG ayarları yapıldı. FULL sistem temizliği yapıldı.

irfanview, UninstallTool, RadyoDinle, HibitUninstaller Portable olarak ProgramFiles'a kopyalandı.
Office 2016 Lite, Java 8.401, VisualC++, K-Lite Codec, Acronis Shell, Gadgets, Chrome, IDM kuruldu.
Driver Booster ile FULL Driverlar kuruldu.  (Sonra Driver Booster kaldırıldı.)

Rezerve alan yok. 
C Sürücüsündeki Sanal Bellek dosyası 8 GB (8192 kb) olarak sabitlendi. 
Geri Yükleme Noktası yapıldı.
Sistem 12.8 + 8 = 20.8 GB yer kaplıyor.

Ellerine sağlık. Sistem stabil, sorunsuz.
Teşekkür ederim.

• Like 2

NAMIKABI, 20 dakika önce yazdı:

Hocam, Sistemi kurdum. Yaptıklarım.

EDGE kaldırıldı. Update ve Defender sistemden komple silindi.
Mağaza bağlantılı 'Packages" dosyaları silindi.
WinSXS Backup klasörü silindi. 

System32 klasöründeki Waas, Edge ve Wu ile başlayan (update) dosyalar silindi. Windows'taki WaaS klasörü silindi.
REG ayarları yapıldı. FULL sistem temizliği yapıldı.

irfanview, UninstallTool, RadyoDinle, HibitUninstaller Portable olarak ProgramFiles'a kopyalandı.
Office 2016 Lite, Java 8.401, VisualC++, K-Lite Codec, Acronis Shell, Gadgets, Chrome, IDM kuruldu.
Driver Booster ile FULL Driverlar kuruldu.  (Sonra Driver Booster kaldırıldı.)

Rezerve alan yok. 
C Sürücüsündeki Sanal Bellek dosyası 8 GB (8192 kb) olarak sabitlendi. 
Geri Yükleme Noktası yapıldı.
Sistem 12.8 + 8 = 20.8 GB yer kaplıyor.

Ellerine sağlık. Sistem stabil, sorunsuz.
Teşekkür ederim.

Madem bu kadar düzenleme yaptın, paylaşta forumdaki arkadaşlarda faydalansın . Eline sağlık

• Like 1
  • Haha 2

bensuslu11, 7 dakika önce yazdı:

Madem bu kadar düzenleme yaptın, paylaşta forumdaki arkadaşlarda faydalansın . Eline sağlık

Kendi kullanıcı adım ile kurulum yaptım. FULL Driverlarım yüklü. Yani kendi sistemim için uygun.

WIM'e çevirip ISO yapıp paylaşsam başka sistemlerde sorun olur.

Ben sizi ve kullanacak olanları bilgilendirmek için açıklama yaptım.

AtlasOS programıyla modlanabilir sistem. Gereksiz olan hizmetleride devredışı bırakmak sistemin rahat çalışmasını sağlayacaktır. Bu güzel çalışma içinde teşekkürler.  :) 

• Like 2

Posted (edited)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ÖNEMLİ EK BİLGİ

Şuan denemekte ve Sisteme Katılımsız program eklemek için en pratik yolu araştırmaktayım. 

Bunun için provisioning package ile oluşturulmuş olup 7zip ve Adobe Reader otomatik kuran paket hazırladım. ilerleyen zamanlarda bu paketi geliştireceğim. yapmanız gereken yönetici olarak çalıltırıp beklemek.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

image.png.bbc2e0c158d76b9e86182a0e4711862d.png

eğer usb belleğinizin ana dizinine atarsanız oobe kurulum ektanında resimdeki gibi kurulum arayüzleri elde edebilirsiniz

buraya kendi sürücülerinizi yada sevdiğiniz uygulamaları ekleyerek kendinize özel buna benzer arayüz hazırlayabilirsiniz

IMG_5106.png.c7e9743c0afb178dfbf573a362b9c6e9.png
IMG_5107.jpeg.6e6df574b529896bb30db31e6bea7044.jpeg

Edited by bensuslu11
  • Like 1
  • Thanks 2

bensuslu, iyi geceler. Bu sürümün RTM olduğunu nasıl anladınız? Benim bildiğim win11 LTSC, 2024 yılının 2. yarısından sonra çıkacağı yönündeydi. Neden soruyorum diyorsanız, ben win11 LTSC rtm sürümünü bekliyorum. Bu sürüm çıkınca bu sürümü kurup başka sürümlerle uğraşmayacağım. Saygılarımla

• Like 1

YAGMURADAM, 4 dakika önce yazdı:

bensuslu, iyi geceler. Bu sürümün RTM olduğunu nasıl anladınız? Benim bildiğim win11 LTSC, 2024 yılının 2. yarısından sonra çıkacağı yönündeydi. Neden soruyorum diyorsanız, ben win11 LTSC rtm sürümünü bekliyorum. Bu sürüm çıkınca bu sürümü kurup başka sürümlerle uğraşmayacağım. Saygılarımla

Muhtemelen yeni geliştirilecek sürümle 26xxx olarak devam edecek. Ayrıca bu sürüm preview önizleme sürümü değil. 

• Like 1

Posted (edited)
YAGMURADAM, 16 saat önce yazdı:

kaynak

Edited by bensuslu11
  • Like 1

bensuslu11, 19 saat önce yazdı:

ÖNEMLİ EK BİLGİ

Şuan denemekte ve Sisteme Katılımsız program eklemek için en pratik yolu araştırmaktayım. 

Bunun için provisioning package ile oluşturulmuş olup 7zip ve Adobe Reader otomatik kuran paket hazırladım. ilerleyen zamanlarda bu paketi geliştireceğim. yapmanız gereken yönetici olarak çalıltırıp beklemek.

eğer usb belleğinizin ana dizinine atarsanız oobe kurulum ektanında resimdeki gibi kurulum arayüzleri elde edebilirsiniz

buraya kendi sürücülerinizi yada sevdiğiniz uygulamaları ekleyerek kendinize özel buna benzer arayüz hazırlayabilirsiniz

Öncelikle kolay gelsin hocam bunu nasıl yapabilmek adına sunu hazırlayacak mısınız ?

bensuslu11, 19 saat önce yazdı:

ÖNEMLİ EK BİLGİ

Bu yöntem Windows 10'da da yapılabilir mi?

Posted (edited)
akillialtay1995, 44 dakika önce yazdı:

Bu yöntem Windows 10'da da yapılabilir mi?

evet kesinlikle yapılabilir

CROSSXX, 47 dakika önce yazdı:

Öncelikle kolay gelsin hocam bunu nasıl yapabilmek adına sunu hazırlayacak mısınız ?

internette bolca kaynak var

ama şu kaynağa bakmanı tavsiye ederim

Edited by bensuslu11
  • Haha 1

bensuslu11, verdiğiniz kaynaklar için teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla bu sürüm RTM adayı. Temmuz 2024'e kadar(veya yıl sonuna kadar) bu sürüm RTM olacak. Önümüzdeki haftalar içinde dağıtıma başlanacak ve çeşitli güncellemelerle RTM yapısına kavuşacak. Saygılarımla

• Like 1

YAGMURADAM, 10 dakika önce yazdı:

bensuslu11, verdiğiniz kaynaklar için teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla bu sürüm RTM adayı. Temmuz 2024'e kadar(veya yıl sonuna kadar) bu sürüm RTM olacak. Önümüzdeki haftalar içinde dağıtıma başlanacak ve çeşitli güncellemelerle RTM yapısına kavuşacak. Saygılarımla

Evet doğru tespit ve analiz. Ayrıca artık microsoft RTM kavramını pek kullanmayı tercih etmiyor nedenini bilmemekle birlikte

Eline sağlık iyi bir çalışma olmuş, akıcılığı güzel. Final diyebiliriz bundan sonra çok büyük yapısal güncelleme almaz zaten. Ufak düzeltmeler için güncellemeler gelir. Final versiyonu temmuzda çıkana kadar fırsat bulursam gerekli ayarlamalar yapılarak görsellik eklenecek ve tarafımdan da kullanılacaktır. 👍 👍  

• Like 1