Jump to content

Windows 10 Kendi Msdn Iso'nuzu Yapma & Düzenleniyor....

efe34
 Share

Recommended Posts

awengers44, 32 dakika önce yazdı:

Hayır hocam yedeği alınmıyor, her çalıştığında sistemi check ediyor ve ayarları tek tek seçip Run seçeneği ile başlatmış oluyoruz. 

Zor değilse bir ara acelesi yok-tiklediğiniz ayarların ekran görüntüsü özelden veya buradan

yollayabilirseniz sevinirim

efe34, 39 dakika önce yazdı:

Zor değilse bir ara acelesi yok-tiklediğiniz ayarların ekran görüntüsü özelden veya buradan

yollayabilirseniz sevinirim

Geç gördüm kusura bakmayın hocam.

https://yadi.sk/d/bXWic1uZmJaNCw

Spoiler

Please register to see this content.

Sistemi check edip etmediğini tam olarak anlamadım, ama sistemin çalışması çok stabil.

Edited by awengers44
spoiler
  • Like 1
  • Thanks 2

efe34, 6 saat önce yazdı:

Ben iki AMD sistreme kurdum ikisi de restartta mavi ekran veriyor açılırsa kullanışlı ve akıcı olmuş sistyem aslında

1. sistem: ilk nesil ryzen 1800x işşlemci  2. sistem son nesil am4 : 3700x işlemci       2 anakartta asuss crosshair VI ve VIII

çok ilginç. 20h1 tüm sürümlerde yaşadım bu sorunu?

Hala kullanmaktayım herhangi bir mavi ekran almadım (İndirdiğim dosyanın adı: 19041.207.200409-1713.VB_RELEASE_SVC_PROD1_CLIENTMULTI_X64FRE_TR-TR )

AMD 8120-AMD HD 7850 var

Edited by hammer1284

hammer1284, 3 dakika önce yazdı:

Hala kullanmaktayım herhangi bir mavi ekran almadım (İndirdiğim dosyanın adı: 19041.207.200409-1713.VB_RELEASE_SVC_PROD1_CLIENTMULTI_X64FRE_TR-TR )

AMD 8120-AMD HD 7850 var

deneme yapıyorum -katılımsızlardan biri (sonradan eklediğim olabilir-deneyip bulacağım umarım- yoksa akıcı sürüm(bendeki de sizinkiyler aynıs sürüm-fark enterprise olması sadece)

• Like 1

efe34, 2 saat önce yazdı:

deneme yapıyorum -katılımsızlardan biri (sonradan eklediğim olabilir-deneyip bulacağım umarım- yoksa akıcı sürüm(bendeki de sizinkiyler aynıs sürüm-fark enterprise olması sadece)

Katılımsız programları nasıl eklediniz hocam?

Edited by hammer1284

hammer1284, 39 dakika önce yazdı:

Katılımsız programları nasıl eklediniz hocam?

eklemedim formattan sonra sırasıyla kurdum-peşpeşe kuran programlardan biriyt le o da ss YAPIMI AMA bu güne kadar böyle bir sıkıntı yaşamadım ki : 2013 mü ve 2014 den beri rs 5e kadar hemen hemen tüm ß lrı yani ins previevleri gerçek makinaya kurdum ama : bu sürüm çıldırttı beni birtek..173 kaldı denemediğim: AMD ile ilgili bir sorun bence1903sonrası hiç ins.preview sürüm kurmadım

edit: MSDN harici iso kullanmam: açtığım konuda da sadece netfw3.5 ekledim: kendi isoma:

Kullanırım ama sistemle fazla oynanmamış sadece netfw falan eklenmiş iso kullanırrım belki.

Edited by efe34

• 1 ay sonra...

Öncelikle böyle bir konu açtığın için çok teşekkür ederim. Çok bilgilendirici olmuş.

Zipten çıkardıktan sonra script dosyasını çalıştırınca admin yetkisi ile çalışması gerektiğini söylüyor ve kapatmak için bir tuşa basın yazıyor halbuki sağ tıklayıp yönetici olarak açıyorum. UAC de kapalı.

MagBross, 29.05.2020 - 05:49 yazdı:

Öncelikle böyle bir konu açtığın için çok teşekkür ederim. Çok bilgilendirici olmuş.

Zipten çıkardıktan sonra script dosyasını çalıştırınca admin yetkisi ile çalışması gerektiğini söylüyor ve kapatmak için bir tuşa basın yazıyor halbuki sağ tıklayıp yönetici olarak açıyorum. UAC de kapalı.

Güvenlik duvarı ayarlarının kapalı olduğundan emin olduktan sonra ayrıca güvenlik ayarlarında aktif olmasını sağlayan tüm herşeyi kapat mutlaka biryerin ayarını kapatmıyorsun. Defalarca yapmış biri olarak eminim bundan. Detaylı videolar vardır eksik kalan biryer varsa izleyip bulabilirsin kolay gelsin 

1909 olarak gözlemlediğim en son sürüm şuanda sitede (18363.900)

• Cumulative Update for Windows 10 Version 1909 (18363.900) amd64
  • Feature update to Windows 10, version 1909 (18363.900) amd64

Feature ve Cumulative iki sürüm çıkıyor aralarında ki fark nedir? Akabinde neden amd64 tarzında yazıyor, sadece x64 yazmak yerine.

Edited by Clisto
Ekleme

amd_turkey, 8 dakika önce yazdı:

Cumulative seç. Dün akşam araştırmıştım.

Biraz detay verebilir misin, rica etsem. Ayrıca Feature versiyonu diğer versiyona nazaran dosya boyutu biraz daha büyük sadece, detaylı inceleme yapmadım.

Ekleme: Site üzerinde bu şekilde bilgi kaynağına ulaştım. Anladığım kadarıyla feature, cumulative ile aynı fakat ek güncellemeler, özellikler mevcut.

Alıntı

Feature Updates Özellik güncellemeleri temel güncellemeleri ve ek güncellemeleri içerir.
Cumulative Updates: Toplu güncelleştirmelerin yalnızca temel güncelleştirmeleri vardır.

ISO dosyaları oluşturmak için genellikle özellik güncellemeleri (Feature Updates ) önerilir.

Edited by Clisto

Clisto, Bir saat önce yazdı:

1909 olarak gözlemlediğim en son sürüm şuanda sitede (18363.900)

• Cumulative Update for Windows 10 Version 1909 (18363.900) amd64
  • Feature update to Windows 10, version 1909 (18363.900) amd64

Feature ve Cumulative iki sürüm çıkıyor aralarında ki fark nedir? Akabinde neden amd64 tarzında yazıyor, sadece x64 yazmak yerine.

64bit mimarisini geliştiren AMD olduğu için amd64 diye geçer kimi yerde :) Daha sonra intel de kendi işlemcilerine ekledi 64 bit komut setlerini, hatta bi ara intel64 te (EM64T) vardı itanium tabanlı olanlar yani :) 32bit için x86 deniliyor fakat i386 olarakta bilinir.

Edited by winvistafiko
  • Like 1

MagBross, 29.05.2020 - 05:49 yazdı:

bU TİP PROGRAMLARI KÖK DİZİNDE YABİ c    C D R gibi bir diskin ana diziminde arasında boşluk olmayam ingilizce karakterlerden oluşan bir klasörde çalıştırum ama kesinlike klasör mesela ben e sonyaptığımda .329 muydu son update :     D\320  isimli bir klasör içinde rardan çıkarıp çalıştırdım, sorun olmadı ama bu seçenekte iso oluşturmak nedense çok uzadı 1903 ;1909 , un bir sürümüden ve 20 h1 den beri,  Üst düzey bir anakart ve işlemcim var 50mbps interbet, downloadtan sonra abartmıyorum : mavi ekranlı pencerede iso oluşumu yarım saatiş geçiyor (yalnız AIO yaparım bn her zaman; kend makialarıma kurarken  ki hepsi enterprise lisanslıdır ve o sürümün bir özelliği vardır, : yıllardan beri aynı olan keyini komut ya da manuel girip nete bağlanmanız lazım aktivasyon için, ya da bu dijital lisansı  ilk bula çocuğun, S1ave77  miydi neydi Nicknamei  MDL ve Nsaneforumda yazar, yaptığı programda sadeve key girme seçeeği de vaar- onunla ilgili konu da açmıştım TNCTR de hala çalışıyor fakat güncelleme yapılıyor mu bilmiyorum benim 2 yıldır ihtiyacım olmadı-ana konu nun olduğu n saneforum sayfası boş şu an) : MDL  de de yasak bu tür paylaşımlar) )  , işlemcim ya 8 ya 16 çekirdek unuttum :  çoğu kullanıcı uzadığı için olmayacak sanıp kesiyor işlemi be ilk denememde kesip yeniden başlamıştımi bir de zipli dosya oluşturma sırasında kalıntıları sil gibi bir seçenek olmalı o da süreci uzatıyor , işaretlemeyin, zaten iso oluşunca kalan diğer isoları siliyorum, Kendim kuracaksam , iso dosyalarının içie  keyin yazılı olduğu ğid.txt dosyasını atıyorum, kurulumda diğer sürümleri sormadan Enterprise kuruluyor ve net bağlı olarak kurduğum içinn aktive oluyor

Aslındakök dizinin öemi için yazmaya başlamıştım ama : uzattım

iyi forumlar

Edit: Türkçe seçeneği de var siteni eklemeyi unutmuşum   ilk mesaja ekledim 

amd_turkey, 11 saat önce yazdı:

Feature seç. Dün akşam araştırmıştım. 

Bu seçenek yoktu yeni gördüm-ilk mesaja ekliyorum teşekkürler

@amd_turkey  &  @Clisto

Edited by efe34

• 3 hafta sonra ...

Cumulative ve Features Update hakkında net bir bilgiye sahip olan var mı? Cumulative Update sadece büyük güvenlik güncellemesinin olduğu updateyi mi yüklüyor?  Sistemin en güncel halini indirmek için Features mi seçelim?

• 4 hafta sonra ...

Arkadaşlar LTSC 17763.1369 şuanki son sürüm yanlış bilmiyorsam. Ne yaptımsa uupdump üzerindeki listede çıkmıyor. Buildi buluyor fakat home ve pro olan yerden pro seçerek ileriyor aria 3 ü seçerek sürümleri seçme kısmına geldiğimde LTSC göremiyorum, farklı bir yönlendirme bilen varmı rica etsem bilgilendirebilirmi..

Enterprise kurdum ama LTSC olmuyor farklı bir sürüm mağaza ve windows uygulamaları var bunun içerisinde, bana LTSC lazım hiçbir gereksiz uygulamanın olmadığı yağ gibi akan donanımı sömürmeyen..

Edited by Senkron2
Resimler eklendi

Senkron2, 1 saat önce yazdı:

Arkadaşlar LTSC 17763.1369 şuanki son sürüm yanlış bilmiyorsam. Ne yaptımsa uupdump üzerindeki listede çıkmıyor. Buildi buluyor fakat home ve pro olan yerden pro seçerek ileriyor aria 3 ü seçerek sürümleri seçme kısmına geldiğimde LTSC göremiyorum, farklı bir yönlendirme bilen varmı rica etsem bilgilendirebilirmi..

Enterprise kurdum ama LTSC olmuyor farklı bir sürüm mağaza ve windows uygulamaları var bunun içerisinde, bana LTSC lazım hiçbir gereksiz uygulamanın olmadığı yağ gibi akan donanımı sömürmeyen..

Güncel sürüm editlenmiş: 

Temiz sürüm:

• Like 2

Senkron2, 16 saat önce yazdı:

Enterprise sürümü LTSC ye çevrilebiliyor mu?

efe34, 41 dakika önce yazdı:

Enterprise sürümü LTSC ye çevrilebiliyor mu?

Enterprise olarak kalıyor maalesef Ltsc olmuyor. Sürüm adına takılmam aslında fakat enterprise bildiğin pro gibi microsoftun gereksiz tüm zımbırtıları dolu mağaza flan var gereksiz şişirilmiş. Sonradan editleyip hepsini siliyorum ama içime sinmiyor istiyorumki kurulunca kendisinde hiç olmasın öyle şeyler. Belki indirdiğim kalıbın içinde vardır dedim kurulum ekranına gidiyorum oradaki sürümlerdede yok. İndiren nasıl indiriyor onu keşfetmeye çalışıyorum, hazır iso veya msdn iso dağıtımı birçok forumda mevcut, ingilizce forumlardada bakıyorum uupdump konusuna pek değinen olmamış olan konulardada yüzeysel geçiştirilmiş. Hiçbirinde sorun yaşamadım ama ltsc olayına takıldım

MrRush, 15 saat önce yazdı:

Temiz sürüm:

Teşekkürler üstadım güncel ltsb ve ltsc yi ürettirme yöntemi nedir bana bu konu hakkında bilgi lazım yardımcı olursanız sevinirim

Edited by Senkron2

Senkron2, Bir saat önce yazdı:

Teşekkürler üstadım güncel ltsb ve ltsc yi ürettirme yöntemi nedir bana bu konu hakkında bilgi lazım yardımcı olursanız sevinirim

Bu sürümler diğer sürümler gibi ikide bir büyük güncelleme alma gibi özelliği olmadığından microda 3 veya 5 ayda bir yeni sürüm çıkarma gereksinimi duymuyor bence.

Güncel sürüm uup gibi yerlerden indirilemez. Bu sürüm için destek üretmiyorlar.

Temiz ISO indirip NTLite sayesinde güncellemeleri entegre edip güncel ISO dosyasına sahib olursun.

• Like 1

MrRush, Bir saat önce yazdı:

Bu sürümler diğer sürümler gibi ikide bir büyük güncelleme alma gibi özelliği olmadığından microda 3 veya 5 ayda bir yeni sürüm çıkarma gereksinimi duymuyor bence.

Güncel sürüm uup gibi yerlerden indirilemez. Bu sürüm için destek üretmiyorlar.

Temiz ISO indirip NTLite sayesinde güncellemeleri entegre edip güncel ISO dosyasına sahib olursun.

peki teşekkürler

• 1 ay sonra...
cenkobay, 1 saat önce yazdı:

inen rar dosyasını  masaüstüne açtım.  daha sonra   ,   uup_download_windows  dosyasına  yönetici olarak çalıştır dedim.UUPs   klasörüne 3 gb civarı dosya indi.şimdi ne yapacağım

Otomatik olarak ISO oluşturması gerekirdi. Dosyaların eksik inmiştir. Güvenlik yazılımlarını devrdışı bırak. Yeniden çalıştır eksik inen dosyalar inmeye başlaması gerekir. Ardından ISO aynı klasörde oluşur. Yine ISO oluşmazsa sunucularda sıkıntı vardır.

MrRush, 4 dakika önce yazdı:

Otomatik olarak ISO oluşturması gerekirdi. Dosyaların eksik inmiştir. Güvenlik yazılımlarını devrdışı bırak. Yeniden çalıştır eksik inen dosyalar inmeye başlaması gerekir. Ardından ISO aynı klasörde oluşur. Yine ISO oluşmazsa sunucularda sıkıntı vardır.

conver uup yi yönetici olarak çalıştır. iso hazır olarak eline ulaşır.

• sk8er_boi unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...