Jump to content

Advanced System Care Işe Yarıyor Mu Hakikatten?

helehoyni
 Share

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar,

Her temiz formatımdan sonra mutlaka kurarım bu Advanced System Care'i. Daha yeni format attığım sıfır sistem olmasına rağmen bir sürü kayıt defteri hatası ve diğer sorunlar bulur. Öyle de güzel arayüzü var; insanı ikna ediyor ki, dersiniz bu yazılım olmadan bilgisayarım hiç. Fakat çokça tecrübe ettiğime göre bu yazılımı kullandıktan ve sözde onarımlar yaptıktan sonra bilgisayar cıvıtıyor; iyice yavaşlıyor ve türlü kararsızlıklar ortaya çıkıyor. Yine de bilen üstatlara sorayım; bu yazılım hakikatten işe yarıyor mu yoksa daha beter içine mi yapıyor sistemin? Ya da "Hakikatten işe yarıyor, bunu kullan" diyebileceğiniz bir alternatif var mı?

• Like 1

İnternet bağlantısında devamlı sorun çıkıyordu Windows 10'da; şu bağlantı kısmındaki meşhur sarı ünlem... "sorunları gider" dediğimde ise hep "Bu bilgisayarda bir veya daha çok ağ protokolü eksik" diyordu; Windows 10'daki bir bug zannediyordum... Meğerse sebep olan bu lanet yazılımmış...

İnternet bağlantısında devamlı sorun çıkıyordu Windows 10'da; şu bağlantı kısmındaki meşhur sarı ünlem... "sorunları gider" dediğimde ise hep "Bu bilgisayarda bir veya daha çok ağ protokolü eksik" diyordu; Windows 10'daki bir bug zannediyordum... Meğerse sebep olan bu lanet yazılımmış...

http://www.tnctr.com/topic/204989-wise-care-365-pro-395-build-353/?p=1627626

1.0 sürümünden belli kullanırım fazla kurcalamazsanız ayarlarını 10 numara yazılım sırf bu yazılım sayesinde 3,5 sene formatsız win 7 kullandım envai çeşit antivirüs,program vs kullandım bu yazılım sayesinde tüm kalıntılarını temizledi daha hızlı daha sorunsuz pc olmasını sağladı bir ara yavaşlattığını düşünerek kaldırdım 15 gün dayanabildim en fazla :) sonra tekrar yükledim şuandada kullanmaya devam ediyorum etkisi epey büyük severek kullanıyorum kullanmayada devam ediyorum sadece pcden fazla anlamayan kullanıcılara önermiyorum ayarlarını fazla kurcalarsanız çok detaylı ayarlarsanız sistemi bozabilirsiniz ama bozuk sistemi onarmaya birebir misal kuzenimin sürekli net bağlantısı kopuyor açılışta ve kapanışta donma oluyordu pcde bu yazılımı yükleyip ayarlarını yapıp (belli ayarlar) tarattırdım 1600 küsür kayıtdefteri hatası buldu vs onardım sonra pcyi yeniden başlattım kapanışta gene donma oldu sonra pc açıldı donma düzeldi net kopmaz oldu bilgisayarın performansı %300 arttı sonra kapanırkende donmadı kısacası bütün sorunları çözdü format atmaktan kurtardım pcyi kullanmasını bilirsen en iyisi anlıcanız özetle :)

Advanced system care başarılı ve yaygın bir program fakat son zamanlarda win10/8.1 üzerinde bir takım hatalar çıkarttığına ilişkin haberler çıkmıştı bunun üzerine kullanıcıları bu haber tedirgin etti.Glaryutilities'i iyi bir alternatif olarak görüyorum kendi sadece smart defrag kullanıyorum birleştirme öncesi temizliğini yapıp,diskleri defrag ediyor arka planda otomatiğe aldım oldukçada başarılı hayırlı günler. :)

Her ne kadar bakım programların amacı gereksız kayıt ve reg kayıtlarını temizlemek için olsada hepsi 4/4 lük iş görmez bu yuzden dısk geçmişi geçici dosyaları manuel sılmek daha mantıklı.

ille bakım yapmak ısterız dersenız cleaner+auslogic boost speed  kafi

Edited by casper0007

Bu tip programların kendine hayrı yok kaldı ki bazıları reklam ve istenmeyen birsürü kurulumuda beraberinde getiriyor

Sent from my iPad using Tapatalk

Tecrübelerime dayanarak söylüyorum kerish doctor,auslogics boostspeed,ashampoo winoptimizer,glary ultilies yazılımlar sistemi bozuyor özellikle win 10 kullananlara tavsiyem win 10 kullanıyorsanız bu yazılımlardan uzak durun şayet olurda kullandınız diyelim sistem mala bağlarsa bilinki bu programlar yapmış demektir ayrıca clean master pc edition,ccleaner gibi yazılmlar basit yazılımlar günlük kullanıma uygun yazılımlar ve hiçbiri  advanced system care'nin yerini tutmaz  bilginiz olsun

Edited by RaZoRWounD