Jump to content
MOTUN

Forjest

Recommended Posts

Konuyu açtığınız için Allah Razı Olsun.

Yardım edenden Dua edenden Allah Razı Olsun.

Forjest Usta (Murat Atıcı) Allah acil şifa versin.

Geçmiş olsun.

• Like 3

Rabbim şifalar versin inşAllah. Zor ve buhranlı günlerinin bir an önce geçmesi dileği ile...

• Like 3

Ufakta olsa yardım yapmak istiyorum fakat akbank mobil ve ziraat mobilden yapamadım bilen var mı?

• Like 3

Allah şifa versin.

MOTUN üstad.. PTT dışında sizin banka hesabınız varsa size yollayalim.. Sizde orda aktarma yapın. 

• Like 3

Geçmiş olsun Allah acil şifalar versin.  En kestirme yol İban diye biliyorum. ibana ait isimde belirtilirse kimlikte teyit edilmiş olur. Kimlik derken sadece isim olarak yani..

• Like 3

Türkiye de şuan geçim sıkıntısı var yani kimsede para yok durumu iyi olanlar göndersin bence kıt kanaat geçinen insanlar hayır duası bile etse yeterli bana göre. Bu arada geçmiş olsun umarım sağlığına kavuşur.

• Like 3

Üstad'a; Rabbim şafii adıyla şifa versin,  cümlemize, Allah sağlıklı yaşam, sağlıklı ömür versin, amin,

Motun üstad, bizi bilgilendirmenden dolayı tşk.ederim,

imkanımız ölçüsünde yardımcı olmaya çalışırım,

saygılarımla;

• Like 4

arkadaşlar ben daha önce hiç ptt hesabı kullanmadım, iban istediğimde bazı sebeplerden ötürü (galiba sigorta ile ilgili hesaplarına müdahale gibi ama emin değilim..) bankacılık işlemlerini gerçekleştiremediğini söylemişti çok önce. kendisi siteye girip konuyu görürse gereken açıklamayı yapar diye umut ediyorum. aklınıza birşey gelmesin gerçekten ihtiyacı olduğunu düşündüğüm için bu konuyu açtım. hepinize dua ve temennileriniz için teşekkür ederim, Allah razı olsun.

Yazmayı unuttum, kendisi İstanbul'da ikamet etmekte bildiğim kadarı ile. İmkanı olanlar bizzat görüşse çok daha güzel olur diye düşünüyorum :)

Edited by MOTUN
  • Like 9

Alıntı

Arkadaşlarım abilerim ve kardeşlerim çekinerek,utanarak ve çekimser kalarak üstteki bahse konu şahsi durumumdan kaynaklı olarak son 6 aydır özellikle mali,sağlık vb.güvencelerden istifade edememden sgk borcum,işsizlik vb.durumlardan."Fakirlik belgeleri,bulunduğum bölgenin belediyesi" vd.kurumlara zar zor şahsi olarak giderek evrak tanzimleri ve şahsi görüşme yapmama rağmen ne yazıkki bir yardım alamadım devamıda gelmesi yazışmalarım oldu mail ve sgk üzerinden yinede etkisi dönüşler olsada hakkımda net nihai istenilen beklenti sağlık ve kısmen mali yardım taleplerim nagatif olarak sonuçlandı.

Murat abi, Suriye vatandaşlığına geç.. Mültecilerin sıradan vatandaşlarımızdan daha fazla hakları var.. Ne sgk soran olur ne vergi.. Kendi ülkemizde ikinci sınıf insan muamelesi görmek üzücü..

Sana küçük bir tüyo vereyim. Tahminen annenin maaşı, 2 ye bölününce 980 tl nin üzerine çıktı. Sen o yüzden yardım alamadın.. Mümkünse kendi ikametgahını boş bir daireye kaydettir. Devlet, bir eve giren para miktarını o evde oturan sayısına bölüyor. kişi başı 980 üzeri çıkarsa sen muhtaçlık sınırı üzerinde çıkıyorsun..

Devlet, siz 2000tl maaş alıyorsunuz ama bunun 1200ü kiraya falan gidiyor diye düşünmüyor..

Neyse, sorunu bir kenara bırakırsak, ben de çok önceden Murat abimizin işsizlik sorununu vs biliyorum.. Murat abi, mümkünse, bana ve isteyecek olanlara, özelden validen halen sağ ise, özelden ismi soyismi ve ibanını bildir.

Maalesef PTT hesaplarına dışarıdan kesinlikle para gitmiyor..  Allah kolaylık versin. Seni seviyoruz...

• Like 8

amd_turkey, 50 dakika önce yazdı:

Maalesef PTT hesaplarına dışarıdan kesinlikle para gitmiyor..  Allah kolaylık versin. Seni seviyoruz...

bana da özelden iban yazın lütfen-ptt ye internet yoluyla kk ivs ile gönderim yapılıyorsa sorun yok

• Like 3

murat abiye, bahsettiği şekilde ancak ptt ye giderek ya da ptt İnternet sitesi vs aracılığı ile para gönderebiliriz.. 

ptt hesabı dış bir ibana para gönderiyor ama biz ptt ye para yollayamıyoruz. bizzat ptt bulmamız lazım 

Murat abi yazarsa, size de ileteceğim.. başka isteyenler de oldu sağolsunlar.

• Like 1

sk8er_boi, 6 dakika önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar. IBAN üzerinden forjest arkadaşımıza yardımcı olmak isteyenler, tnc sever üzerinden bağış yapabilirler. Bu ayın tüm bağışlarını kendisine ulaştıracağım.

Güzel haber ;)

• Like 3

sk8er_boi, 16 dakika önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar. IBAN üzerinden forjest arkadaşımıza yardımcı olmak isteyenler, tnc sever üzerinden bağış yapabilirler. Bu ayın tüm bağışlarını kendisine ulaştıracağım.

Teşekküler

• Like 1

sk8er_boi site Yönetici üstadımızında şahsım adına göstermiş olduğu,hassasiyetinden ve düşüncelerinden ötürü buradan sizlerin huzurunda en derin saygı ve sevgilerimi gönderiyorum kendisine diyecek birşey bulamadım müteşekkirim sağolasın üstadım.

Sizler nasıl uygun ve taktir ederseniz öyle olsun.Hepinize değerli hassas düşünceleriyle hakkımda iyi temennilerinde bulunan tüm Arkadaşlara buradan ayrı ayrı teşekkürlerimi gönderiyorum.Hepiniz iyiki varsınız değerli kardeşlerim Abilerim tüm üye Arkadaşlar sağ olun! var olun!

Arkadaşlar dışarı çıkıp mahalledeki gençlere sordum Ptt iban no ile ilgili,ne yazıkki bir fikir edinemedim.Benim PttKart üzerindeki üstteki motun üstadın eklediklerinin yanısıra kartım üzerinde farklı iki numara daha var.Lütfen mazur görün "online ve bankacılık işlemleri vb.işlere girişmedim"  şimdiye kadar biraz özel ama durum bu.bu konuda geri kaldığımı  belirtmeliyim.Online bankacılık işlemleri hususunda iban no'mu,ya da hesap numarasımı  bilmiyorum alta ekliyorum (kart üzerindeki no'ları)  aynı şekilde.

Kart no: 6712 0000 7890 6795

MURAT ATICI

17185595 / 2214332091

• Like 3

forjest, 2 saat önce yazdı:

Murat abi iyi akşamlar dilerim öncelikle. İhtiyaç duyduğun ilaçlar nedir? Özel mesaj atamadım.  Babam gatada çalışmakta ona sorayım belki ilaçların temini için bir yol bulabiliriz.

• Like 6

murat abi ile telefondq görüştük, bazı konularda nacizane tavsiyelerimi ilettim. inşallah halledebilirse iban bildirecek.. 

sk8er_boi, sn admin. Adamsın.. 

kendisinin gerçekten ihtiyaç sahibi olduğunu bilmenizi isterim.. 

• Like 4